Co siódmy

Slide show

19 V 2018, godz. 18.00-20.00

Statystyki mówią, że co siódmy Polak dotknięty jest niepełnosprawnością – fizyczną lub psychiczną... "Co siódmy" to zatem nieprzypadkowo tytuł albumu z fotografiami Krzysztofa Gołucha, będący zwieńczeniem kilkunastu lat fotografowania przez autora osób niepełnosprawnych.

Fotografie prezentowane w albumie obejrzymy w czasie XI Tyskiej Nocy Muzealnej w czasie spotkania z Krzysztofem Gołuchem w Starym Magistracie (pl. Wolności 1).

Będzie także możliwość zakupu albumu „Co siódmy”.

Krzysztof Gołuch zajmuje się fotografią dokumentalną, której główny temat stanowi człowiek. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Mieszka i pracuje w Knurowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Humanistyczno-Technicznej w Bielsku Białej oraz Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy), a obecnie studentem studiów doktoranckich tej uczelni. Jest dwukrotnym stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego i Muzeum Umeni w Ołomuńcu.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Tyskim Towarzystwem Fotograficznym.

Wstęp wolny.

• Co siódmy