Czwartki dla wymagających

18 I 2018, godz. 18.00-20.00

Najsłynniejsi tyscy hokeiści to motyw przewodni pierwszego w tym roku tematycznego zwiedzania wystawy stałej w Tyskiej Galerii Sportu.

Z Tychami związanych jest kilku znakomitych hokeistów, m.in. Mariusz Czerkawski – pierwszy Polak w NHL, Henryk Gruth – czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, czy Krzysztof Oliwa – zdobywca Pucharu Stanleya.

Najnowsze dzieje tyskiego hokeja dopisują do tej listy kolejne nazwiska. Wspólne zwiedzanie ekspozycji stałej TGS pozwoli na bliższe poznanie hokejowych znakomitości z naszego miasta – ich sportowych historii i sukcesów.

Uzupełnieniem zwiedzania będzie projekcja filmów o hokeju.

Prowadzenie: Piotr Zawadzki

Zapraszamy do siedziby TGS przy ul. Edukacji 7 (teren Stadionu Miejskiego, II piętro). Wstęp wolny.

Fot. Barbara Kubska

• Czwartki dla wymagających