DZIEDZICTWO ZAGŁĘBIOWSKICH ŻYDÓW

9 VII 2017, godz. 8.00-18.00

Zapraszamy na wycieczkę do Będzina, Sosnowca i Sławkowa.

O społeczności żydowskiej w Będzinie, Domu Modlitwy Cukermana oraz innych miejscach związanych z ich historią opowie Karolina Jakoweńko, współzałożycielka i prezes Fundacji Brama Cukermana. Uczestnicy wycieczki zwiedzą także Dom Modlitwy „Mizrachi” (Muzeum Zagłębia w Będzinie).

W Sosnowcu historyk Grzegorz Onyszko opowie o bogactwie form nagrobnych na cmentarzu żydowskim, a także o żydowskim szpitalu i sierocińcu oraz domu, w którym mieszkali Władysław Szpilman i Jakub Zim.

W Sławkowie uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. budynki dawnej synagogi oraz kibucu „Ovadia”.

Zbiórka: godz. 8.00, parking przy Urzędzie Miasta w Tychach (al. Niepodległości 49)

Cena: 32 zł od osoby
Zapisy i wpłaty: Muzeum Miejskie w Tychach, pl. Wolności 1 lub ul. Katowicka 9

Informacji udziela: Agnieszka Ociepa-Weiss, tel. 32 327 18 21 w. 30, e-mail: a.ociepa@muzeum.tychy.pl