warsztaty dla dzieci

„Fotograficzne kolaże” – rodzinne warsztaty plastyczne

wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej „Pozdrowienia z Czułowa”

20 XI 2019, godz. 17.00-19.00

Zainspirowani kolekcją prywatną archiwaliów, fotografii i pamiątek rodzinnych, związanych z Czułowem – jedną z dzielnic Tychów, proponujemy warsztaty dla rodzinnych duetów: babci/dziadka z wnuczką/wnuczkiem, rodzica/opiekuna z córką/synem.

Uczestnicy wykonają wspólnie albumy – książki, w których historie rodzinne będą się przeplatać z historiami miejsc, z których pochodzą. Wykorzystają materiały fotograficzne z własnych archiwów, jak i zdjęcia historyczne Tychów. Książki zostaną wykonane głównie metodą kolażu, ale jest też możliwość innych technik i rozwiązań.

Uczestników prosimy o przyniesienie fotografii rodzinnych – zarówno z ostatnich lat, jak i starszych, z poprzednich pokoleń. Można zabrać ze sobą wydruki do przerobienia lub oryginały do skopiowania na miejscu.

prowadzi: Joanna Rzepka-Dziedzic – artystka, kuratorka, edukatorka, aktywistka lokalna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu oraz Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi w Katowicach Galerię Szarą – niezależną instytucję kultury, działającą w latach 2002–2016 w Cieszynie.

więcej o wystawie czasowej „Pozdrowienia z Czułowa”

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
koszt:
10 zł od osoby
zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–22, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

• „Fotograficzne kolaże” – rodzinne warsztaty plastyczne

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystaw (wstęp wolny):
wtorek: 12.00–16.00
środa: 10.00–17.00
czwartek: 10.00–19.00
piątek, sobota: 10.00–18.00
niedziela, poniedziałek: nieczynne
W 2019 roku nieczynne w dniach: 1–4 listopada.

sprzedaż wydawnictw i gadżetów
(płatność tylko gotówką):
poniedziałek–piątek: 8.00–16.00
oraz w trakcie wydarzeń odbywających się w siedzibie Muzeum
W 2019 roku brak możliwości zakupu w dniu 1 listopada.