Tychy – TY je kształtujesz

Ja – kreator przestrzeni miejskiej – z cyklu „Tychy – TY je kształtujesz”

warsztaty architektoniczno-urbanistyczne

23 XI 2019, godz. 11.00-13.00

Przed nami trzeci z cyklu comiesięcznych warsztatów architektoniczno-urbanistycznych skierowanego do osób między 9 a 15 rokiem życia. Podczas spotkań prowadzonych przez Aleksandra Krajewskiego z Fundacji Napraw Sobie Miasto będziemy poznawać miasto i rozmawiać o miejskiej przestrzeni i ich funkcjonowaniu, ucząc młodych ludzi zaangażowania w to, co wokół nich – co sami kształtują i na co mają wpływ.

Tym razem najmłodsi wcielą się w rolę prezydenta miasta, urzędników i architektów. Podczas gry planszowej będą musieli zaprojektować fragment miasta. Ich zadanie to wypracowanie harmonijnej wizji dzielnicy i dyskusja o tym, jak współcześnie projektuje się przestrzenie publiczne, żeby były przyjazne, a miasto było „dobre do życia”.

Aleksander Krajewski – architekt, właściciel pracowni projektowej Blomm, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Katowicach, związany z Fundacją Napraw Sobie Miasto.

Na kolejne warsztaty, zatytułowane 2 x M: architektura łączy, architektura dzieli, zapraszamy 14 grudnia (sobota), godz. 11.00.

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
koszt:
15 zł od osoby (w przypadku rodzeństwa druga osoba płaci 10 zł)
zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–22, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

• Ja – kreator przestrzeni miejskiej – z cyklu „Tychy – TY je kształtujesz”

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystaw (wstęp wolny):
wtorek: 12.00–16.00
środa: 10.00–17.00
czwartek: 10.00–19.00
piątek, sobota: 10.00–18.00
niedziela, poniedziałek: nieczynne
W 2019 roku nieczynne w dniach: 1–4 listopada.

sprzedaż wydawnictw i gadżetów
(płatność tylko gotówką):
poniedziałek–piątek: 8.00–16.00
oraz w trakcie wydarzeń odbywających się w siedzibie Muzeum
W 2019 roku brak możliwości zakupu w dniu 1 listopada.