50 lat ligowego hokeja w Tychach

Jak Wyry z Murckami konkurowały

wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej „Historia Mistrzów. 50 lat ligowego hokeja w Tychach (1969–2019)”

13 XI 2019, godz. 18.00-19.00

W latach 60. XX w. hokejowe drużyny Fortuny Wyry i Górnika Murcki toczyły ze sobą zacięte mecze w ligowych rozgrywkach. Szczególnych emocji dostarczyły spotkania tych drużyn o awans do pierwszej ligi w 1964 roku. Wielu zawodników Fortuny i Górnika z powodzeniem grało potem w barwach GKS-u Tychy.

Podczas spotkania z udziałem dawnych hokeistów przypomnimy najciekawsze wydarzenia z rywalizacji obu klubów. Dodatkową atrakcją będą pokazy filmów dokumentalnych Katarzyny Toczek i Damiana Nogi „Fortuna toczyła się krążkiem” oraz „Jak hokej do Tychów z Murcek przywędrował” Jerzego Gęgi.

Wśród gości specjalnych: Barbara Prasoł (wójt gminy Wyry), Jarosław Góralczyk (prezes Fortuny Wyry), red. Włodzimierz Sowiński (wieloletni ekspert hokejowy „Sportu”), Wojciech Wikarek (autor dokumentalnych filmów o hokeju), red. Leszek Sobieraj (mieszkaniec Wyr, autor książki o Fortunie Wyry).

więcej o wystawie czasowej „Historia Mistrzów. 50 lat ligowego hokeja w Tychach (1969–2019)”

więcej o książce Piotra Zawadzkiego „Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe”

miejsce: Sala w Pawilonie Handlowym, ul. Główna 58, Wyry
prowadzi: