Kolej na Muzea

Muzeum Miejskie w Tychach przyłączyło się do akcji Kolei Śląskich i Muzeum Śląskiego

4 VI 2018-30 IX 2018

Od czerwca aż do końca września z biletem Kolei Śląskich zwiedzimy wybrane muzea i galerie w niższej cenie lub całkowicie za darmo. Jest to idealna propozycja na czas zbliżających się wakacji!

Będzie to możliwe dzięki kontynuacji akcji „Kolej na Muzea”, zainicjowanej i z sukcesem przeprowadzonej przez Koleje Śląskie oraz Muzeum Śląskie w Katowicach w ubiegłym roku.

Zasięg tegorocznej akcji rozpościera się na cały niemal region – od Żywca do Tarnowskich Gór, od Gliwic do Oświęcimia, od Częstochowy do Cieszyna. W przedsięwzięciu udział bierze aż 29 obiektów.

Bilet wstępu ze zniżką będzie mógł nabyć każdy, kto w muzeum czy galerii przedstawi ważny bilet Kolei Śląskich obejmujący miejscowość, w której znajduje się dany obiekt.

Zniżka obowiązuje w dniu ważności biletu Kolei Śląskich. Jako że nie wszystkie wystawy i ekspozycje objęte są promocją, o szczegóły zniżek należy pytać oddzielnie w każdym obiekcie.

Ideą akcji jest skupianie lokalnych społeczności wokół projektów i przedsięwzięć kulturalnych organizowanych przez muzea i galerie. Jest to również szansa na zmniejszenie kosztów uczestnictwa w kulturze, dystansu do muzeum poprzez niwelowanie fizycznych przeszkód i barier, jak również na dotarcie do grona publiczności poszukującej nowych form spędzania wolnego czasu.

Informację o obiektach, które przyłączyły się w tym roku do akcji można znaleźć pod tym linkiem:

• Kolej na Muzea