Legendarne śląskie stadiony piłkarskie

Tyska Galeria Sportu zaprasza na wycieczkę

8 VII 2017, godz. 9.30-15.00

W żadnym innym regionie kraju nie ma tylu owianych legendą obiektów piłkarskich, jak na Górnym Śląsku. Uczestnicy autokarowej wycieczki odwiedzą stadiony słynnych śląskich klubów: Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów, Piasta Gliwice, GKS-u Katowice i Szombierek Bytom.

Będzie można obejrzeć nie tylko stadiony i ich najciekawsze miejsca, ale również poznać związane z nimi historie i ciekawostki.

Mało kto wie, że np. otwarta w 1937 roku kryta trybuna  na stadionie Ruchu Chorzów była pierwszą na świecie, która została zbudowana bez słupów podtrzymujących zadaszenie. Z kolei obecna Arena Zabrze nosi imię słynnego piłkarza Górnika Zabrze Ernesta Pohla, ale do 1946 roku patronem stadionu był Adolf Hitler. Stadion GKS-u Katowice może z kolei pochwalić się tym, że po jego murawie biegał jeden z najwybitniejszych piłkarzy świata Zinedine Zidane.

Zbiórka: godz. 9.30, Stadion Miejski w Tychach, ul. Edukacji 7

Cena: 30 zł od osoby
Zapisy i wpłaty: Muzeum Miejskie w Tychach – pl. Wolności 1, ul. Katowicka 9 oraz  od 29 czerwca w siedzibie Tyskiej Galerii Sportu –  ul. Edukacji 7

Informacji udziela: Piotr Zawadzki, tel. 32 327 18 21 w. 29, e-mail: p.zawadzki@tgs.tychy.pl