Mozaika Górnośląska: ZEG – dawna ikona Tychów

Dawna Młótownia, ul. Katowicka 9

28 II 2018, godz. 18.00-20.00

Jak powstał Zakład Elektroniki Górniczej w Tychach? Co w nim produkowano? Gdzie trafiał jego asortyment? Czym zakład był dla pracowników, dla Tychów i jak funkcjonował na co dzień?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas spotkania z dawnymi pracownikami ZEG-u.

Będzie to piąte spotkanie w ramach cyklu historycznego „Mozaika Górnośląska”, zainaugurowanego przez Muzeum Miejskie w Tychach we wrześniu 2017 roku.

Podczas spotkań ze znawcami regionu, naukowcami, pasjonatami różnych dziedzin poruszane będą tematy skupione wokół historii, kultury, tradycji i zwyczajów, a nade wszystko mieszkańców Górnego Śląska, ich pasji, zainteresowań i twórczości.

Dyskusje z gośćmi prowadzi Marek Piechniczek, dziennikarz, rodowity tyszanin.

Na zdjęciu: Zakład Elektroniki Górniczej w Tychach, projekt Marek Dziekoński, realizacja 1966-1970. Fot. ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach

• Mozaika Górnośląska: ZEG – dawna ikona Tychów