Nasze igrzyska olimpijskie

Stary Magistrat, pl. Wolności 1

17 III 2018, godz. 10.00-11.30

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat zapraszamy na warsztaty edukacyjno - plastyczne, towarzyszące wystawie maskotek olimpijskich z kolekcji Henryka Grzonki "Drobiazg pełen mocy. 1972 - 2018". Zajęcia są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy.

Uczestnicy warsztatów zwiedzą wystawę, dowiedzą się z jakich regionów świata pochodzą maskotki olimpijskie i co symbolizują. Porozmawiają z prowadzącymi o starożytnych igrzyskach, dowiedzą się kiedy je rozgrywano, w jakim celu i kto w nich uczestniczył. Zaprojektują własną maskotkę olimpijską, związaną z Górnym Śląskiem. Przyjrzą się śląskim legendom i tradycjom, by wspólnie zastanowić się, jakie symbole mogłyby reprezentować nasz region na Igrzyskach.

Prowadzenie: Agata Berger, Anna Kura

Czas trwania: 1,5 h

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów dla zorganizowanych grup przedszkolnych oraz uczniów klas I – IV szkół podstawowych.

Koszt: 50 zł od grupy liczącej do 25 osób, maksymalnie do 32 osób, jeśli tylu uczniów liczy jedna klasa

Prosimy o ustalanie terminu lekcji muzealnej z wyprzedzeniem minimum tygodnia

Zapisy na warsztaty w dniu 17 marca oraz grup zorganizowanych prowadzi:
Anna Kura – tel. 32 327 18 21; e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Na zdjęciu: Atena i Apollo, lalki greckie symbolizujące bogów greckich, maskotki Letnich Igrzysk XXVIII Olimpiady w Atenach w 2004 roku, autor maskotek Spyros Gogos

• Nasze igrzyska olimpijskie