Niedzielne spotkania z kawą i poleczką

Spotkanie nr 3: Muzyczne przygotowania do Wielkanocy

25 III 2018, godz. 15.00-17.00

Podczas kolejnego spotkania pod wodzą Kapeli Fedaków muzycznie przygotujemy się do Świąt Wielkanocnych wspólnie z zaproszonym gościem: Brygidą Sordyl – śpiewaczką, altowiolistką i badaczką kultury tradycyjnej z Żywiecczyzny.

Nie zabraknie zatem pieśni wielkopostnych, ale także opowieści o Niedzieli Palmowej i samych Świętach Wielkanocnych w tym regionie. Będzie też okazja, żeby nauczyć się ludowych tańców. Wszystko to w luźnej, miłej atmosferze, przy pysznym kołoczu i kawie.

Warto zaopatrzyć się w wygodny strój i obuwie na płaskim obcasie.

Wstęp jest wolny.

Niedzielne spotkania z kawą i poleczką to propozycja Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach cyklu Kultowe Osiedle A oraz Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy

Na zdjęciu: Brygida Sordyl. Fot. Dominik Imielski

• Niedzielne spotkania z kawą i poleczką