O historii tyskiego hokeja

Czwartki dla wymagających w TGS

12 X 2017, godz. 18.00-20.00

Tyska Galeria Sportu – Oddział Muzeum Miejskiego w Tychach zaprasza do swej siedziby przy ul. Edukacji 7 na kolejne spotkanie z cyklu „Czwartki dla wymagających”. Tym razem tematem spotkania będzie hokej.

Uczestnicy spotkania zwiedzą wystawę stałą w TGS Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie ze szczególnym uwzględnieniem wątków dotyczących historii hokeja w Tychach.
Po wystawie oprowadzi Piotr Zawadzki, kierownik Galerii, który zapozna zwiedzających z najważniejszymi informacjami i ciekawostkami na temat tyskiego hokeja, opowie także o symbolice zgromadzonych na wystawie eksponatów z hokejem związanych.

W ramach spotkania obędzie się także projekcja filmów o historii hokeja w mieście.

Wstęp wolny.

Na zdjęciu: zespół GKS Tychy po awansie do I ligi w 1975 r. Fot. ze zbiorów MMTy

• O historii tyskiego hokeja