Od Monachium do PyeongChang. Historia maskotek olimpijskich.

Stary Magistrat, pl. Wolności 1

15 III 2018, godz. 18.00-20.00

Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie "Drobiazg pełen mocy. 1972 - 2018". Gościem Muzeum będzie Henryk Grzonka, posiadacz unikatowej kolekcji maskotek olimpijskich, zaprezentowanych na wystawie w Starym Magistracie.

Henryk Grzonka to wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Katowice. Autor cenionych audycji, m.in. „Ligoniowego radia”, propagującego śląską kulturę i obyczaje. Sprawozdawca z letnich i zimowych igrzysk olimpijskich, a także innych prestiżowych imprez sportowych w kraju i za granicą. Twórca nagradzanych reportaży radiowych, autor książek, m.in. Speedway – encyklopedia”, „Polskie Radio Katowice 1927-2012″.

Prócz kolekcji maskotek olimpijskich, jest także posiadaczem zbioru cennych pamiątek związanych ze sportem żużlowym.

Wstęp na spotkanie i wystawę jest wolny.

• Od Monachium do PyeongChang. Historia maskotek olimpijskich.