Oprowadzanie autorskie

Wystawa "Lokal kategorii pierwszej. Tyskie restauracje i kawiarnie w latach 50., 60. i 70. XX wieku"

15 IX 2018, godz. 15.00-16.00

Codziennie zmieniany restauracyjny jadłospis, „żywa” orkiestra grająca do tańca w weekendy i dni powszednie, wesela i zabawy sylwestrowe, a także tętniące tyskie życie towarzyskie, uprzejmy i życzliwy personel, ciekawe aranżacje wnętrz – to wszystko tworzyło świat tyskich restauracji i kawiarń w latach 50., 60. i 70. XX wieku.
W czasie spotkania z Agnieszką Ociepą – Weiss z Działu Historii Miasta, która oprowadzi po wystawie, powrócimy do tamtych czasów, młodsze pokolenie będzie miało okazję poznać historię tyskich lokali gastronomicznych, zobaczyć, jaka panowała wówczas moda, posłuchać, przy jakiej muzyce bawiono się na dancingach.
Zapraszamy do Starego Magistratu (pl. Wolności 1). Wstęp jest wolny.

Wystawa potrwa do 31 października.

• Oprowadzanie autorskie