Oprowadzanie kuratorskie

15 XII 2018, godz. 15.00-16.00

Zapraszamy do Starego Magistratu na pierwsze wydarzenie towarzyszące nowo otwartej wystawie - "Tychy - sacrum w mieście socjalistycznym". Po wystawie oprowadzi kurator - historyk sztuki Patryk Oczko.
Wystawa prezentuje obiekty sakralne zaprojektowane w okresie wielkiej budowy miasta (1951-1989) oraz te istniejące już wcześniej – starotyski kościół p.w. Marii Magdaleny i świątynie, które znalazły się na obszarze Tychów w związku z rozszerzaniem granic administracyjnych.

Na ekspozycję składają się modele najciekawszych kościołów, projekty architektoniczne, fotografie archiwalne oraz współczesne – wykonane z ziemi i powietrza. Zestawienie to uwidacznia zmiany jakie zaszły w ramach samych obiektów oraz w ich kontekście przestrzennym, dając równocześnie możliwość refleksji nad teraźniejszością.

Czekamy  na Was przy pl. Wolności 1. Wstęp na wystawę i oprowadzanie kuratorskie jest wolny.

Fot. Artur Pławski

• Oprowadzanie kuratorskie