Oprowadzanie po wystawie z Gabrielem Pierończykiem

26 X 2019, godz. 16.00-18.00

Zapraszamy w sobotnią podróż do dawnego Czułowa. Naszym przewodnikiem będzie Gabriel Pierończyk, pasjonat historii najbliższej, który dzięki współpracy z mieszkańcami zgromadził wiele zdjęć, pamiątek rodzinnych i innych pamiątek związanych z tą częścią Tychów.

Wystawa opowiada o mieszkańcach, miejscach i wydarzeniach ważnych dla historii Czułowa – najbardziej na północ wysuniętej dzielnicy Tychów, założonej jako tyski przysiółek na początku XVIII wieku.

Wspomnienia czułowian, przechowywane przez nich pamiątki oraz eksponaty znajdujące się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach, pozwalają starszemu pokoleniu przypomnieć, a młodszemu przekazać historię dawnego przysiółka Tychów.

Na wystawie prezentowane są m.in.: chorągiew z Czułowa, przypominająca o udziale czułowian w trzech śląskich zrywach powstańczych oraz replika biedki, dwukołowego środka przewozowego służącego do transportu broni, ufundowanej w 1938 roku dla wojska polskiego przez pracowników czułowskiej Fabryki Celulozy i Papieru.

więcej o wystawie czasowej „Pozdrowienia z Czułowa”

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
wstęp wolny

• Oprowadzanie po wystawie z Gabrielem Pierończykiem

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystaw (wstęp wolny):
wtorek: 12.00–16.00
środa: 10.00–17.00
czwartek: 10.00–19.00
piątek, sobota: 10.00–18.00
niedziela, poniedziałek: nieczynne
W 2019 roku nieczynne w dniach: 1–4 listopada.

sprzedaż wydawnictw i gadżetów
(płatność tylko gotówką):
poniedziałek–piątek: 8.00–16.00
oraz w trakcie wydarzeń odbywających się w siedzibie Muzeum
W 2019 roku brak możliwości zakupu w dniu 1 listopada.