Oprowadzanie po wystawie z Gabrielem Pierończykiem

26 X 2019, godz. 16.00-18.00

Zapraszamy w sobotnią podróż do dawnego Czułowa. Naszym przewodnikiem będzie Gabriel Pierończyk, pasjonat historii najbliższej, który dzięki współpracy z mieszkańcami zgromadził wiele zdjęć, pamiątek rodzinnych i innych pamiątek związanych z tą częścią Tychów.

Wystawa opowiada o mieszkańcach, miejscach i wydarzeniach ważnych dla historii Czułowa – najbardziej na północ wysuniętej dzielnicy Tychów, założonej jako tyski przysiółek na początku XVIII wieku.

Wspomnienia czułowian, przechowywane przez nich pamiątki oraz eksponaty znajdujące się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach, pozwalają starszemu pokoleniu przypomnieć, a młodszemu przekazać historię dawnego przysiółka Tychów.

Na wystawie prezentowane są m.in.: chorągiew z Czułowa, przypominająca o udziale czułowian w trzech śląskich zrywach powstańczych oraz replika biedki, dwukołowego środka przewozowego służącego do transportu broni, ufundowanej w 1938 roku dla wojska polskiego przez pracowników czułowskiej Fabryki Celulozy i Papieru.

więcej o wystawie czasowej „Pozdrowienia z Czułowa”

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy

• Oprowadzanie po wystawie z Gabrielem Pierończykiem

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia oraz 30 marca–1 kwietnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl