Oprowadzanie po wystawie

21 IV 2018, godz. 11.00-12.00

Po wystawie maskotek olimpijskich z kolekcji Henryka Grzonki "Drobiazg pełen mocy. 1972 - 2018" w Starym Magistracie (pl. Wolności 1) oprowadzi Piotr Zawadzki, autor scenariusza wystawy.

Wystawa zorganizowana została z okazji roku olimpijskiego. Prezentuje zbiór maskotek z kolekcji wspomnianego Henryka Grzonki, cenionego dziennikarza radiowego i wielokrotnego sprawozdawcy z aren igrzysk. To jedyny w Polsce tak duży zbiór oficjalnych maskotek, towarzyszących zarówno letnim, jak i zimowym zmaganiom olimpijskim.
Ekspozycja jest również pretekstem do przypomnienia uniwersalnych, choć coraz trudniejszych w realizacji, wartości współczesnego sportu, a także podkreślenia, że Tychy to miasto wybitnych olimpijczyków.

Wstęp jest wolny. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

• Oprowadzanie po wystawie