Pamięci dr Łucji Staniczek – z cyklu „Mozaika górnośląska”

spotkanie z dr Marią Lipok-Bierwiaczonek i Grzegorzem Frankim

29 X 2019, godz. 18.00-20.00

Kolejna odsłona cyklu „Mozaika górnośląska” to spotkanie poświęcone zmarłej 23 sierpnia br. dr Łucji Staniczek.

O dr Łucji Staniczek opowiedzą dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, współpracująca z nią od lat szkolnych, oraz Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego, z którym dr Łucja Staniczek była związana od początków działalności organizacji.

Łucja Staniczek była wybitną regionalistką, nauczycielką języka polskiego, działaczką Związku Górnośląskiego. Urodziła się w Tychach i z naszym miastem była związana do końca. Jako nauczycielka swą wiedzą dzieliła się z młodymi tyszanami. Była bardzo zaangażowana w edukację regionalną. Wśród podejmowanych przez nią licznych działań były między innymi Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku i Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego. Swą pracę doktorską poświęciła portretowi Górnoślązaka w literaturze i publicystyce dwudziestolecia międzywojennego. Współpracowała z Muzeum Miejskim w Tychach od początku działalności instytucji, dzieląc się z pracownikami swą wiedzą i doświadczeniem.

prowadzi:
dr Krystian Węgrzynek – polonista i regionalista, który wspólnie z dr Łucją Staniczek realizował wiele projektów edukacyjnych

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
wstęp wolny

• Pamięci dr Łucji Staniczek – z cyklu „Mozaika górnośląska”

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystaw (wstęp wolny):
wtorek: 12.00–16.00
środa: 10.00–17.00
czwartek: 10.00–19.00
piątek, sobota: 10.00–18.00