Pamięci dr Łucji Staniczek – z cyklu „Mozaika górnośląska”

spotkanie z dr Marią Lipok-Bierwiaczonek i Grzegorzem Frankim

29 X 2019, godz. 18.00-20.00

Kolejna odsłona cyklu „Mozaika górnośląska” to spotkanie poświęcone zmarłej 23 sierpnia br. dr Łucji Staniczek.

O dr Łucji Staniczek opowiedzą dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, współpracująca z nią od lat szkolnych, oraz Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego, z którym dr Łucja Staniczek była związana od początków działalności organizacji.

Łucja Staniczek była wybitną regionalistką, nauczycielką języka polskiego, działaczką Związku Górnośląskiego. Urodziła się w Tychach i z naszym miastem była związana do końca. Jako nauczycielka swą wiedzą dzieliła się z młodymi tyszanami. Była bardzo zaangażowana w edukację regionalną. Wśród podejmowanych przez nią licznych działań były między innymi Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku i Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego. Swą pracę doktorską poświęciła portretowi Górnoślązaka w literaturze i publicystyce dwudziestolecia międzywojennego. Współpracowała z Muzeum Miejskim w Tychach od początku działalności instytucji, dzieląc się z pracownikami swą wiedzą i doświadczeniem.

prowadzi:
dr Krystian Węgrzynek – polonista i regionalista, który wspólnie z dr Łucją Staniczek realizował wiele projektów edukacyjnych
miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy

• Pamięci dr Łucji Staniczek – z cyklu „Mozaika górnośląska”

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia oraz 30 marca–1 kwietnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl