Polonia Tychy – pierwszy klub w nowym mieście

17 VI 2017-30 VIII 2017-0.00

17 czerwca o godz. 16.00 na placu św. Anny otwarta zostanie wystawa plenerowa poświęcona Polonii Tychy. Ekspozycję można będzie oglądać do 30 sierpnia.

Nowa wystawa Tyskiej Galerii Sportu przedstawia historię klubu Polonia Tychy na tle rozwijającego się od początków lat 50. miasta. Piłkarze Polonii grali mecze na stadionie na Osiedlu A. Występowali wprawdzie  tylko w A-klasie, ale  zyskali uznanie kibiców talentem i ambicją. Do czasu powstania w 1971 r. wielosekcyjnego, opartego na pobliskich kopalniach, GKS-u Tychy, to właśnie poloniści (oprócz piłkarzy również siatkarze, kolarze czy lekkoatleci)  stanowili sportowy symbol młodego miasta.

Honorowy patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.

• Polonia Tychy - pierwszy klub w nowym mieście