Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

Ogólnopolska akcja turystyczna

5 X 2018-7 X 2018

Lubisz weekendowe wyjazdy? Nie masz jeszcze planów na pierwszy weekend października? Koniecznie skorzystaj z akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” i odkrywaj piękno swojego kraju! Wystarczy wejść na stronę www.polskazobaczwiecej.pl, wybrać i zarezerwować ofertę, zyskując 50 % obniżkę. Sprzedaż ofert ruszy 19 września.

Wśród ofert znajdziecie zaproszenie do Muzeum Miejskiego w Tychach, na bezpłatne zwiedzanie wystawy „Lokal kategorii pierwszej. Tyskie restauracje i kawiarnie w latach 50., 60. i 70. XX wieku”.

Dzięki ekspozycji zwiedzający przeniosą się do czasów neonów, mebli Chierowskiego i big beatu, nabiorą ochoty na warzonkę i wuzetkę z aromatyczną kawą!

Codziennie zmieniany restauracyjny jadłospis, „żywa” orkiestra grająca do tańca w weekendy, ale również w dni powszednie, wesela i zabawy sylwestrowe, a także tętniące tyskie życie towarzyskie, uprzejmy i życzliwy personel pracowników gastronomii, ciekawe aranżacje wnętrz – to wszystko tworzyło świat tyskich restauracji i kawiarń w latach 50., 60. i 70. XX wieku.

Oglądając wystawę odwiedzimy tyskie lokale gastronomiczne – „Ludową”, „Tyską”, „Słoneczną”, „Mimozę” czy Herbaciarnię „Gruzińską”.
Zobaczymy archiwalne zdjęcia, meble z tamtych lat, panującą wówczas modę, posłuchamy muzyki, przy której bawiono się na dancingach. Ekspozycja pokazuje ponadto takie perełki jak filiżanka z „Mimozy”, mlecznik z „Tyskiej” czy fartuszek kelnerki z jednej z tyskich kawiarń.

Wystawa prezentowana jest w siedzibie Muzeum w Starym Magistracie (pl. Wolności 1).

W ramach akcji zobaczycie ją 5 i 6 października (tj. piątek i sobota) w godzinach od 10.00 do 18.00.

Akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” zainicjowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od czterech edycji organizuje ją Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Ministerstwem.

Hasło najbliższej jesiennej edycji brzmi „Odkryj miejsca, do których chce się wracać”.

Wejdźcie zatem na stronę akcji www.polskazobaczwiecej.pl i odkrywajcie miejsca, które staną się Wam bliskie!

Serdecznie zapraszamy!

• Fot. Artur Pławski