Poszukiwane zdjęcia i pamiątki dawnej Polonii Tychy

11 IV 2017-30 IV 2017

Jeśli pamiętacie Polonię Tychy i w swoich domowych archiwach przechowujecie zdjęcia, dyplomy i plakaty związane z klubem, podzielcie się swoimi pamiątkami z Tyską Galerią Sportu!

Galeria chce przypomnieć historię Polonii Tychy, pierwszego klubu z prawdziwego zdarzenia w nowym mieście, organizując wystawę plenerową.

Dlatego też, prócz zdjęć i różnego rodzaju pamiątek związanych z klubem, TGS poszukuje nade wszystko kontaktu z byłymi sportowcami Polonii Tychy lub ich rodzinami.

Klub sportowy Polonia Tychy działał w mieście od lat 50. do początku lat 70. XX wieku. Najliczniejsza była w nim sekcja piłkarska. Drużyna Polonii grała wprawdzie tylko w A-klasie, ale wielkim zainteresowaniem tyskich kibiców cieszyły się jej towarzyskie mecze z mistrzem Polski Górnikiem Zabrze, Csepelem Budapeszt i Wismutem Aue. W Polonii trenowali także siatkarze, kolarze, lekkoatleci i szachiści.

Wszystkich mogących przyczynić się do powstania wystawy plenerowej poświęconej Polonii Tychy prosimy o kontakt z Piotrem Zawadzkim, kierownikiem Tyskiej Galerii Sportu – tel. 507 095 628; e-mail: p.zawadzki@tgs.tychy.pl

• Poszukiwane zdjęcia i pamiątki dawnej Polonii Tychy