Propozycja na sobotę

Zwiedzanie Stadionu Miejskiego i Tyskiej Galerii Sportu

22 IX 2018, godz. 11.00-12.30

Sobotnie przedpołudnie to wyborny czas, aby zwiedzić ekspozycję stałą w Tyskiej Galerii Sportu z jej niezwykłymi trofeami oraz najciekawsze, zwykle nieodstępne dla kibiców, miejsca na Stadionie Miejskim!

W czasie zwiedzania na Stadionie Miejskim zajrzymy między innymi do piłkarskich i sędziowskich szatni, sali konferencji prasowych, strefy VIP i lóż honorowych.

Wystawa stała w Tyskiej Galerii Sportu „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie” prezentuje związki rozwoju miasta i sportu. W atrakcyjny i czytelny sposób pokazuje, kiedy pojawiły się pierwsze organizacje kultury fizycznej i jak rozwijał się sport wśród mieszkańców Nowych Tychów. Opowiada fascynujące historie piłkarskie i hokejowe. Zobaczymy tutaj  unikatowe fotografie, cenne trofea i pamiątki najlepszych tyskich sportowców.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzenia Gaming House’u – jedynego na stadionie piłkarskim w Polsce. To multimedialna sala, w której trenuje drużyna e – sportowa.

Nasze spotkanie zakończy krótki seans filmowy w Tyskiej Galerii Sportu.

Prowadzenie: Piotr Zawadzki

Zbiórka: przed wejściem głównym na stadion

Na zdjęciu: Stadion Miejski, Tychy. Fot. Dawid Chalimoniuk

• Propozycja na sobotę