Set dj’ski na dobry początek jesieni. Elektro-folk w Andromedzie

26 X 2018, godz. 19.00-21.00

DJ 5cet - pionier drum’n’bassu na Śląsku, autor muzyki do filmu o Paktofonice „Jesteś Bogiem” oraz twórca projektu ElectroKilar – na koncercie w Tychach!

W jesienny piątkowy wieczór Szymon Padoł znany jako DJ 5cet zaserwuje nam tym razem – zaaranżowane specjalnie na potrzeby naszego koncertu – autorskie remiksy dawnych śląskich utworów!

Szymon Padoł to producent muzyczny, kompozytor muzyki filmowej, filmowiec, autor licznych remiksów audio i video. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale Radia i Telewizji.

Skończył podstawową szkołę muzyczną w klasie perkusji, grał na basie w kapelach punkowych. Elektronika interesowała go zawsze, na osiemnastkę kupił sobie profesjonalną kartę muzyczną do komputera, a gramofony – gdy zaczął pracować w Londynie (1999). Popularność przyniosła mu płyta „DJ 5:cet prezentuje: R+”, z remiksami wszystkich piosenek z płyty Pokahontaz „Receptura” (2005). Brał udział w ogólnopolskiej trasie koncertowej „MTV Pokahontaz R+ Tour”, w czasie której odpowiedzialny był za wizualizacje.

Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. z Kazikiem Staszewskim, Syntetic, Paktofoniką.

Chętnie eksploruje obszary dźwięku i obrazu ruchomego. Pasjonat podróży.

Twórca projektu ElectroKilar, powstałego w 2017 roku, z okazji 85. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora muzyki symfonicznej i filmowej Wojciecha Kilara. Dzięki projektowi publiczność miała okazję usłyszeć najwspanialsze dzieła słynnego kompozytora w nowoczesnych i zaskakujących aranżacjach elektronicznych. DJ 5cet wykonał je wraz z muzykami Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Jeśli jesteście ciekawi, jak zabrzmią remiksy dawnych śląskich utworów wybrane i zaaranżowane przez Szymona Padoła, koniecznie przyjdźcie na koncert do Andromedy!

Muzeum Miejskie w Tychach
Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Bilety: 20 zł

Do nabycia na www.ticketmaster.pl