Wydarzenie

Śladami Schaffgotschów i Ballestremów

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na wycieczkę

12 V 2018, godz. 7.30-19.00

O historii i architekturze obiektów związanych z rodzinami Schaffgotschów i Ballestremów opowie dr Jerzy Gorzelik, historyk sztuki i wykładowca akademicki.

Uczestnicy wycieczki zwiedzą Pałac Ballestremów w Pławniowicach, Osiedle Ballestrema wybudowane dla pracowników kopalni „Castellengo” w Zabrzu Rokitnicy oraz zaprojektowaną przez Georga i Emila Zillmannów Elektrociepłownię Szombierki, której właścicielami byli Joanna z Gryzików, dziedziczka fortuny Karola Goduli, i jej mąż Hans Ulrich von Schaffgotsch. Na trasie wycieczki znajdą się także kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu Szombierkach, w którego krypcie spoczywa Karol Godula, kościół pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej, którego fundatorami byli Joanna i Hans Ulrich von Schaffgotsch oraz kościół pw. św. Józefa w Rudzie Śląskiej ufundowany przez hrabiego Franciszka Ballestrema.

Zbiórka: godz. 7.30, parking przy Urzędzie Miasta w Tychach (al. Niepodległości 49).
Powrót planowany jest na godz. 19.00.

Koszt: 55 zł od osoby
Zapisy i wpłaty: Muzeum Miejskie w Tychach, pl. Wolności 1 lub ul. Katowicka 9

Informacji udziela:

Agnieszka Ociepa-Weiss, tel. 32 327 18 21 w. 30, e-mail: a.ociepa@muzeum.tychy.pl

Ramowy program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.

 

Na zdjęciu: Zespół Pałacowo – Parkowy w Pławniowicach


Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Filename cannot be empty in /alt/home/webmaster.info-partner/html/test_muzeum/wp-content/themes/mmtychy/mmtychy-post.php on line 169
  • Śladami Schaffgotschów i Ballestremów