Sploty. Warsztaty polskich tańców tradycyjnych

18 II 2017, godz. 16.00-18.00

Zapraszamy do Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9) na drugie już spotkanie taneczne towarzyszące wystawie Barbara Kubska/ Stanisław Gadomski „Sploty. Fotografie polskich strojów ludowych”.

Stroje ukazane na fotografiach, podobnie jak tańce ludowe, kojarzone są raczej z czasem odświętnym, niż z codziennością.

Podczas spotkania przyjrzymy się kolejnym cechom wspólnym tańców ludowych i fotografii Stanisława Gadomskiego i Barbary Kubskiej przedstawionych na wystawie. Swoją uwagę skupimy na przedmiotach – atrybutach fotografowanych postaci, będących jednocześnie rekwizytami w tańcach, zwłaszcza obrzędowych.

Uczestnicy zobaczą kolejne przykłady ludowych tańców, a także będą mieli okazję nauczyć się niektórych z nich.

Bardzo prosimy o zaopatrzenie się w obuwie zmienne.

Prowadzenie: Iga Fedak – etnolog, etnomuzykolog, Muzeum Miejskie w Tychach.

Wstęp jest wolny.

Na zdjęciu: strój Górali Śląskich. Fot. Stanisław Gadomski. Ze zbiorów MMTy