z cyklu „Dom jest jak człowiek”

17 X 2019, godz. 18.00-20.00

Przed nami czwarte spotkanie z cyklu „Dom jest jak człowiek”. Naszym gościem będzie Agnieszka Pajączkowska, autorka książki „Wędrowny Zakład Fotograficzny”, wydanej w sierpniu tego roku nakładem Wydawnictwa Czarne.

Jest to złożona opowieść o przeszłości, pamięci, wiejskim życiu, a także o samej fotografii – to opowieść o ludziach żyjących na wsi, których historie – opowiadane dziewczynie podróżującej 30–letnim WV – są niezwykle prawdziwe i mocne. Historie dodatkowo połączone są z obrazem, co stanowi jedność – opatrzone fotografią osób, które je opowiadają.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w specjalnej cenie oraz zdobyć podpis autorki.

Agnieszka Pajączkowska – kulturoznawczyni, badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych, twórczyni projektów interdyscyplinarnych, fotograficznych i kulturalnych, animatorka kultury, kuratorka, tutorka i coach. W latach 2012–2016 prowadziła Wędrowny Zakład Fotograficzny (www.wedrownyzakladfotograficzny.pl). W podejmowanych działaniach łączy refleksję akademicką z praktyką twórczą i animacją kultury. Interesuje ją rzemieślnicza i użytkowa historia fotografii i jej związki z praktykami codziennymi, archiwami i lokalną historią. W sierpniu 2019 roku, nakładem Wydawnictwa Czarne, ukazała się książka będąca zapisem przygranicznych podróży autorki, a zarazem kulminacją działalności Wędrowny Zakład Fotograficzny.

„Dom jest jak człowiek” to cykl zorientowany na to, co najbliższe: miejsce zamieszkania w wymiarze mikro – siedlisko, ulicę, osiedle, parafię – małą społeczność i jej codzienne życie. Gośćmi są autorzy podejmujący niepozorne, a przecież ważne etnograficznie, tematy lokalne.

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
prowadzi:
Agata Berger-Połomska

• Spotkanie z Agnieszką Pajączkowską, autorką książki „Wędrowny Zakład Fotograficzny”

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia oraz 30 marca–1 kwietnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl