Wydarzenie

W świecie twórczej wyobraźni

18 V 2019, godz. 17.00-19.00

Po kwietniowej zabawie w projektowanie murali nadchodzi czas na kolejną odsłonę artystycznych działań związanych ze scenerią miejską! Tym razem zajmiemy się wymyślaniem instalacji artystycznej, która mogłaby zaistnieć w przestrzeni publicznej. Tym razem spotykamy się w czasie XII Tyskiej Nocy Muzealnej, a na zajęcia zapraszamy dzieci wraz z rodzicami!

Kreowane przez artystów instalacje, których tworzenie zaczęło nabierać tempa w drugiej połowie XX wieku, powstają często w centrach dużych miast. Niejednokrotnie zwracają uwagę przechodniów, zadziwiają, wzbudzają zachwyt lub szokują. To bez wątpienia jedna z najlepszych metod dotarcia do szerokiego grona odbiorców (często nieoswojonych z działaniami współczesnych twórców sztuk wizualnych), dla których niespodziewane zetknięcie z dziełem – na przykład w drodze do pracy – może być jedyną okazją do kontaktu z najnowszą sztuką.

Po przyjrzeniu się dziełom takich artystów, jak: Ai Wei Wei, Joanna Rajkowska, Yayoi Kusama, Christo czy Leon Tarasewicz spróbujemy samodzielnie, używając kartonów, folii i kolorowych dodatków, zaprojektować instalację adekwatną do zaproponowanej w danej dzielnicy miasta lokalizacji.

Prowadzenie: Monika Sojka

Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Czas trwania: 2 h

Zapisy: Anna Kura, Dział Edukacji i Promocji, tel. 32 327 18 21; e – mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

 

Na zdjęciu: Palma Joanny Rajkowskiej

 

  • W świecie twórczej wyobraźni