Wernisaż wystawy malarstwa Bartosza Hadrysia

XII Tyska Noc Muzealna

18 V 2019, godz. 21.15-22.00

W czasie XII Tyskiej Nocy Muzealnej będziemy świadkami narodzin nowej przestrzeni dla działalności kulturalnej w Tychach - Śląskich Zakładów Sztuki, usytuowanych w bliskim sąsiedztwie Muzeum Miejskiego, przy placu Wolności 3. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godz. 21.00, piętnaście minut później zapraszamy na otwarcie wystawy tyskiego artysty Bartosza Hadrysia.

Bartosz Hadryś uprawia malarstwo i rysunek. Przy tworzeniu abstrakcyjnych form w swoich autorskich pracach wykorzystuje technikę olejną, dającą duże możliwości operowania światłem i kolorem.

Abstrakcje każdorazowo odsyłają i nawiązują do spójnego świata, stworzonego przez artystę, który to świat stał się motywem przewodnim i charakterystycznym jego twórczości.

Oprócz tych form pojawiają się obrazy „na pograniczu”, w których Hadryś wrzuca człowiecze figury. Zawsze będące na krawędzi. Gdzieś na granicy. Figury jakby próbujące wejść do tego „innego” świata.
Nieliczne, ale istotne dla zrozumienia jego twórczości są portrety. Pozorny spokój postaci, zakłóca odczuwalny mrok, cień – niepokój, który dominuje dzieło.

Artysta nigdy nie tytułuje obrazów aby nie ograniczać wyobraźni potencjalnego odbiorcy.
Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatem nagród i wyróżnień w konkursach z dziedziny malarstwa i rysunku.

Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Niemczech i Szwajcarii, są także stale prezentowane na wystawach krajowych.​

Więcej informacji o artyście: https://bartoszhadrys.wixsite.com/bartoszhadrys

• Wernisaż wystawy malarstwa Bartosza Hadrysia