Wydarzenie

Wernisaż wystawy „Pocztówki z podróży”

17 XI 2018, godz. 18.00-20.00

Zapraszamy do Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9) na wernisaż wystawy „Pocztówki z podróży. Tyszan pamiątki z wędrówki w czasie i przestrzeni na stulecie odzyskania niepodległości”. Wystawa potrwa do 15 grudnia. Będzie to ostatnia ekspozycja prezentowana przez Muzeum w tym miejscu.

Wystawa jest zwieńczeniem akcji Pocztówki z podróży, którą Muzeum zainicjowało w czerwcu 2018 roku, postanawiając uczcić stulecie odzyskania niepodległości stoma fotografiami opowiadającymi historię Tychów z lat 1918 – 2018.

Poprosiliśmy mieszkańców miasta, aby przeszukali domowe archiwa, znaleźli fotografie ważne dla nich z jakichś powodów i podzielili się z muzealnikami wyszukanymi pamiątkami oraz towarzyszącymi im opowieściami.

Zebrane w ramach akcji zdjęcia publikowane są na stronie internetowej Muzeum Miejskiego oraz na muzealnym fanpage’u. Publikacja rozpoczęła się 23 września, tj. sto dni przed zakończeniem 2018 roku.

Na wystawie wszystkie pozyskane fotografie zobaczymy w jednym miejscu, bez konieczności korzystania z łączy internetu.

Zgromadzony zbiór tworzy wyjątkową opowieść o życiu miasta z lat 1918 – 2018 – historyczną, społeczną, obyczajową – ukazaną poprzez pryzmat osobistych przeżyć i doświadczeń, dzięki której dowiadujemy się nie tylko, jakie wydarzenia miały miejsce, czyja działalność znacząco wpłynęła na rozwój miejscowości, ale także jakie samochody jeździły po tyskich ulicach, jak ubierali się mieszkańcy, gdzie się spotykali.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 

Fot. archiwum rodzinne Joanny Kucz – Pieczka

 

  • Wernisaż wystawy "Pocztówki z podróży"