Wycieczka do Archiwum Państwowego w Katowicach

24 VI 2017, godz. 8.00-14.00

Uczestnicy wycieczki poznają dzieje Archiwum, zobaczą pracownię naukową, gdzie dowiedzą się na czym polega udostępnianie archiwaliów, a w magazynach archiwalnych – w jaki sposób są one przechowywane

Odwiedzą oddział kartografii, w którym znajduje się największy w Polsce zbiór map górniczych. W pracowni masowego odkwaszania papieru zobaczą, jak przy zastosowaniu nowoczesnych technologii obniża się poziom kwasowości papieru. Usłyszą także o innych zabiegach konserwatorskich, które przywracają walory użytkowe i estetyczne archiwaliom. Przewodnikami wycieczki będą Elżbieta i Piotr Matuszek, historycy i archiwiści, oraz Danuta Skrzypczyk i Tamara Domanik, specjalistki od konserwacji archiwaliów.

Koszt: udział w wycieczce jest bezpłatny

Zbiórka: godz. 8.00 przed wejściem na dworzec kolejowy w Tychach lub godz. 9.30 przed wejściem do Archiwum Państwowego w Katowicach (ul. Józefowska 104).
Przejazd środkami transportu kolejowego (Koleje Śląskie) i autobusami (KZK GOP) na własny koszt.

Zapisy w Muzeum Miejskim w Tychach

Informacji udziela: Agnieszka Ociepa-Weiss, tel. 32 327 18 21, wew. 30, e-mail: a.ociepa@muzeum.tychy.pl

Na zdjęciu: wejście do Archiwum Państwowego w Katowicach

• Wycieczka do Archiwum Państwowego w Katowicach