Wydarzenie

Zapraszamy na koncert

Trio Brzoska/ Marciniak/ Markiewicz

19 V 2018, godz. 22.00-23.00

Muzyczny akcent XI Tyskiej Nocy Muzealnej to koncert Wojciecha Brzoski, Łukasza Marciniaka i Marcina Markiewicza, który odbędzie się w Dawnej Młótowni. Muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach zapewne przypadnie naszym gościom do gustu!

WOJCIECH BRZOSKA (1978) – poeta, autor ośmiu książek poetyckich, ostatnio wydał Jutro nic dla nas nie ma (2017). Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych, w periodykach zagranicznych oraz w licznych antologiach, w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty: Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

ŁUKASZ MARCINIAK (1984) – zamieszkujący Katowice, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake, grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazz oraz muzyki kompozytorów współczesnych-płyta From the earth to the moon (Złe litery 2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io – trio grającym współczesną muzykę kameralną. Realizował muzykę do niemych filmów m.in. Pies Andaluzyjski, Gabinet dr Caligari oraz Golem,a także do performance Pszczelarze. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje ), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noisem i elektroniką. W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską , Kubą Sokołowskim, Jackiem Mazurkiewiczem.

MARCIN MARKIEWICZ (1977) – trębacz, wokalista, autor muzyki i tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu KoNoPiAnS. Na koncie ma blisko 500 zagranych koncertów w kraju i za granicą. Spontaniczność, improwizacja i energia sceny to jego żywioł. Animator kultury. Fotograf. Listonosz.
Wstęp na koncert jest wolny.


Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Filename cannot be empty in /alt/home/webmaster.info-partner/html/test_muzeum/wp-content/themes/mmtychy/mmtychy-post.php on line 169
  • Zapraszamy na koncert