Zwiedzanie z architektami

26 I 2019, godz. 12.00-14.00

Zapraszamy na zwiedzanie kościoła p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach - Wilkowyjach.

Po kościele oprowadzą architekci: Grzegorz Ratajski (projektant kościoła) oraz Adam Skrzypczyk (współpraca projektowa, udział w realizacji).

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Tychy – sacrum w mieście socjalistycznym”.

Wystawa prezentowana jest w siedzibie Muzeum przy pl. Wolności 1.

Prezentuje obiekty sakralne zaprojektowane w okresie wielkiej budowy miasta (1951-1989) oraz te istniejące już wcześniej – starotyski kościół p.w. Marii Magdaleny i świątynie, które znalazły się na obszarze Tychów w związku z rozszerzaniem granic administracyjnych.

Na ekspozycję składają się modele najciekawszych kościołów, projekty architektoniczne, fotografie archiwalne oraz współczesne – wykonane z ziemi i z powietrza. Zestawienie to uwidacznia zmiany jakie zaszły w ramach samych obiektów oraz w ich kontekście przestrzennym, dając równocześnie możliwość refleksji nad teraźniejszością.

Wstęp na wystawę i oprowadzanie po kościele jest wolny. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

• Zwiedzanie z architektami