Wydarzenie

Żywiołowy portret

"W świecie twórczej wyobraźni" - nowy cykl zajęć dla dzieci

18 II 2017, godz. 12.00-14.00

Jeśli masz od 7 do 12 lat, interesujesz się sztuką, lubisz malować i chcesz doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalisty, zajęcia w Muzeum Miejskim w Tychach są właśnie dla Ciebie!

Nowy cykl zajęć dla dzieci rozpoczną warsztaty z malarstwa ekspresyjnego „Żywiołowy portret”, w czasie których uczestnicy – w oparciu o analizę zmienności mimiki twarzy – stworzą portrety wyrażające gwałtowne emocje. Nauczą się świadomego operowania kolorem i jakością śladów malarskich. Przybliżone zostaną także pojęcia z zakresu sztuki ekspresyjnej. Uczestnicy poznają przykłady dzieł współczesnych i dawniejszych.

Warsztaty poprowadzi Monika Sojka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, laureatka wielu nagród i wyróżnień, dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Tychy.
Młodsi i starsi bywalcy zajęć w Muzeum mieli już okazję spotkać się z prowadzącą – najpierw jesienią 2014 roku, w czasie cyklu warsztatów poświęconych sztuce, w czasie których powstały m.in. wielokolorowe murale i ciekawie ilustrowane komiksy oraz w maju 2015 roku, podczas VIII Tyskiej Nocy Muzealnej –  Monika Sojka prowadziła wówczas warsztaty „Zaprojektuj rzeźbę dla miasta”.
Warsztaty prowadzone przez Monikę Sojkę cieszyły się dużym zainteresowaniem, odbiorcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę organizowania tego typu zajęć, Muzeum Miejskie w Tychach postanowiło więc po raz kolejny nawiązać współpracę z młodą i utalentowaną artystką.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 10 zł od osoby. Materiały potrzebne do zajęć zapewnia Muzeum.

Warsztaty prowadzone będą w siedzibie Muzeum w Starym Magistracie (pl. Wolności 1).

Liczba uczestników jest ograniczona.

Zapisy prowadzi: Joanna Kucz-Pieczka, tel. 32 327 18 20-22, wew. 25; e-mail: j.kucz@muzeum.tychy.pl

Ilustracja: projekt autorstwa Moniki Sojki


Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Filename cannot be empty in /alt/home/webmaster.info-partner/html/test_muzeum/wp-content/themes/mmtychy/mmtychy-post.php on line 169
  • Żywiołowy portret