Wydawnictwa

Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe

autor: Piotr Zawadzki
rok wydania: 2019
format: 16,4 cm x 24,4 cm
liczba stron: 256
oprawa twarda
ISBN 978–83–62193–41–7
ZAMÓW
Książka autorstwa Piotra Zawadzkiego, wydana z okazji 50–lecia ligowego hokeja w Tychach, przedstawia rozwój tej dyscypliny sportu w mieście, który doprowadził do pierwszego mistrzostwa Polski w 2005 roku. Opisane w niej historie dowodzą, że hokej – rozumiany zarówno jako drużyna, jak i przyciągająca widzów arena sportowa – okazał się bardzo ważnym spoiwem budowania lokalnej tożsamości.

Autor przedstawia sylwetki ikon tyskiego hokeja: Mariusza Czerkawskiego, Henryka Grutha, Krzysztofa Oliwy, Adama Worwy, Arkadiusza Sobeckiego czy Mirosława Copiji, ale też mniej znane, często dramatyczne, wydarzenia wokół drużyny ze Stadionu Zimowego. Dodatkową wartością publikacji są unikalne fotografie oraz szczegółowe kalendarium hokejowych wydarzeń.

„Spośród wszystkich sportów to właśnie hokej dostarcza mieszkańcom naszego miasta najwięcej wrażeń. Atmosfery hokejowego święta i towarzyszących meczom emocji trudno doświadczyć na jakimkolwiek innym lodowisku w Polsce. To efekt pięćdziesięciu lat wytężonej pracy, zaangażowania i pasji, wkładanych przez zawodników, trenerów, pracowników klubu i kibiców w budowanie historii tyskiego hokeja. Ta książka to opowieść o tych, dzięki którym dziś możemy w Tychach przeżywać wspaniałe hokejowe emocje.”
Andrzej Dziuba, prezydent miasta Tychy

Piotr Zawadzki – tyszanin, wieloletni dziennikarz sportowy („Trybuna Robotnicza”, „Trybuna Śląska”, „Gazeta Wyborcza”), kierownik Tyskiej Galerii Sportu – oddziału Muzeum Miejskiego w Tychach, autor książki „GKS (wice) mistrzem jest!” oraz wystaw o historii sportu w Tychach.

wydawca: Muzeum Miejskie w Tychach
współwydawcy: Miasto Tychy, Tyski Sport, Król Meble, Kompania Piwowarska, drukarniaraster.pl

projekt graficzny i skład: Marcin Kasperek KLARstudio.pl
redakcja językowa i korekta: Grażyna Kwiek