Andrzej Czyżewski (1930 – 2016). Architekt, fotograf, pisarz. Wspomnienie

20 V 2017-30 IX 2017

Wystawa poświęcona architektowi Andrzejowi Czyżewskiemu, który od 1958 roku pracował w Miastoprojekcie Nowe Tychy.

Samodzielnie lub wraz z żoną Marią, również architektem, zaprojektował Technikum Budowlane (dziś Zespół Szkół nr 5 w Tychach), szkołę specjalną, osiedle W, wysokie budynki w centrum Tychów, kościół św. Jadwigi oraz wiele innych obiektów w mieście.
Z zamiłowania był fotografem, autorem licznych zdjęć dokumentujących budowę naszego miasta, człowiekiem o wielu zainteresowaniach i pasjach. Andrzej Czyżewski był bratem ciotecznym Marka Hłasko, spadkobiercą pisarza i autor jego biografii.
Wystawa, którą przygotowały dr Maria Lipok – Bierwiaczonek i Agnieszka Czyżewska (córka) przypomina znane i odkryje nieznane wątki z życia Andrzeja Czyżewskiego.

Zdjęcia: zbiory MMTy, archiwum rodzinne Agnieszki Czyżewskiej

• img144 - Kopia