Wystawa

Notatnik sportowy

Malarska wystawa w Tyskiej Galerii Sportu

17 III 2017-22 III 2017

Wystawa akwareli o tematyce sportowej, autorstwa Wojciecha Łuki, to najnowsza propozycja Tyskiej Galerii Sportu, oddziału Muzeum Miejskiego w Tychach. Ekspozycja dostępna jest w siedzibie TGS przy ul. Edukacji 7. Wstęp wolny.

Szesnaście prac ujętych w Notatniku Sportowym to cykl akwareli pokazujący artystyczną wizję piękna sportu. Autor, Wojciech Łuka, podąża za poplątanymi, skomplikowanymi strukturami i zależnościami – zarówno w wymiarze tkanki społecznej, jak i tej czystej, fizycznej.  Clou stanowi tu ukryta w ścięgnach i mięśniach mechaniczność. W ujęciu autora organizmy sportowców przypominają precyzyjne maszyny do bicia rekordów.

Cykl został zrealizowany dzięki współpracy z ośrodkiem medycznym GALEN.

Wojciech Łuka jest absolwentem katowickiego Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, twórcą grafik warsztatowych, akwareli i obrazów olejnych. Mieszka i pracuje w Tychach, gdzie prowadzi wiele działań kulturotwórczych.

 


Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Filename cannot be empty in /alt/home/webmaster.info-partner/html/test_muzeum/wp-content/themes/mmtychy/mmtychy-post.php on line 169
  • Notatnik sportowy