Kultowe Osiedle A

15 II 2020, godz. 19.00-21.00

Kontynuujemy działania w przestrzeni Osiedla A. Przed nami spotkanie poprzedzające ostatki w towarzystwie kapeli Napięcie. Nie zabraknie żywiołowych tańców połączonych z elementami nauki podstawowych kroków oraz zabaw tanecznych. Zabrzmią dzikie mazurki, nostalgiczne kujawiaki i skoczne polki.

Kapela Napięcie rekonstruuje muzykę tradycyjną Polski centralnej w szczególności rawską, łęczycką i sieradzką. Większość repertuaru stanowią melodie zebrane przez muzyków w trakcie badań terenowych oraz pochodzące z nagrań archiwalnych. Kapela gra tańce i zabawy w starodawnej manierze wykonawczej regionalnych mistrzów z wykorzystaniem starodawnego instrumentarium.

gospodarze:
Maria Nizik – śpiew
Łukasz Nizik– skrzypce
Przemysław Bogusławski – bęben, taniec
Jakub Owczarek – basy

miejsce: Dom parafialny kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Tychach, ul. gen. Wł. Andersa 25
wstęp wolny

„Z przytupem” to propozycja Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach cyklu „Kultowe Osiedle A” oraz Programu Rewitalizacji dla Miasta Tychy.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Artur Pławski

• Before Ostatki z kapelą Napięcie – z cyklu „Kultowe Osiedle A” oraz „Z przytupem”