ABC – Architektura Bliżej Ciebie

odwołane Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle C wczoraj i dziś

kameralne warsztaty fotograficzne i spacer

24 IV 2021, godz. 11.00-15.00

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii (czasowe zamknięcie instytucji kultury dla publiczności od soboty, 20 marca 2021 roku, do niedzieli, 25 kwietnia 2021 roku), odwołujemy kameralne warsztaty fotograficzne i spacer. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. O nowym terminie spaceru poinformujemy za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Sobotnie wiosenne przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno–białej fotografii. Propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą–archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl).

Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy–archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle C i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989. Efektem spaceru będzie wspólnie przygotowana mini „wystawa” – stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji.

Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

 

miejsce zbiórki: ul. gen. S. Grota Roweckiego 68 (przed wejściem do restauracji Kolorowy Talerz), Tychy
wstęp wolny
prowadzi: Anna Kura
zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20–22, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona

 

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze i warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

Regulamin zwiedzania Muzeum Miejskiego w Tychach

Regulamin korzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach

  • odwołane Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle C wczoraj i dziś