warsztaty rodzinne

Leśni scenografowie

rodzinny spacer towarzyszący wystawie „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli... W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”

8 VII 2020-26 IX 2020-19.00

Przygotowanie wystawy to poszukiwania, obserwacje i oprawa plastyczna – scenografia. Całkiem dobrym miejscem do wykreowania takich działań może być… las.

Zachęcamy do rodzinnej zabawy podczas spaceru, która pozwoli wcielić się w role badaczy/obserwatorów/kuratorów/scenografów – odpowiedzialnych za przygotowanie wystawy – niebanalnej, bo w oparciu o zasoby, jakie daje nam otaczająca nas zielona przestrzeń.

Miejscem ich badań może być las, park, czy zielona łąka za domem, gdzie będą mogli przyjrzeć się temu, co kryje konkretne miejsce i poczuć otaczającą ich przestrzeń, obserwując przy tym naturę – zwierzęta i rośliny – rejestrować fragmenty, odgłosy i dźwięki. To wszystko bez znacznej ingerencji i pozostawiania po sobie śladu.

To, co zobaczą, czego doświadczą i co pozostanie po ich wyprawie, będzie zbiorem, z którego już w domowym zaciszu możliwe będzie stworzenie wystawy.

Przed rozpoczęciem zabawy koniecznie zobaczcie wystawę „<<Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli…>> W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”. Tam też dostępna będzie karta pomocy – koniecznie zabierzcie ją ze sobą na spacer, bo będzie niczym drogowskaz prowadzący prze kolejne etapy. Po skończonej pracy podzielcie się tym, co stworzyliście. Liczą się emocje i pomysłowość!

 

karta pomocy rodzinnego spaceru „Leśni scenografowie”

więcej o wystawie czasowej „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli… W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”

  • Leśni scenografowie