Konkurs

Silesia Incognita 2022

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie

8 II 2022-4 VI 2022-11.00

Roztomili kamraciŏ Ślōnska! Baby, chopy a bajtle, kere przajōm naszymu hajmatowi!

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje szóstą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”. Zwycięzcy, dzięki patronowi honorowemu – Łukaszowi Kohutowi, posłowi do Parlamentu Europejskiego IX kadencji – pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Na zgłoszenia dwuosobowych drużyn i ich prezentacji poświęconych wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska czekamy do 8 kwietnia 2022 roku.

 

Na czym polega wyjątkowość „Silesia Incognita”?

Śląsk wciąż pozostaje niezwykłym miejscem w skali świata, a jego odkrywanie jest niekończącą się przygodą. Konkursem chcemy upowszechniać wiedzę na temat historii i kultury Śląska, wzbudzać zainteresowanie młodzieży dziejami i kulturą regionu śląskiego, a także zachęcać do dalszych samodzielnych poszukiwań oraz przedstawiać nowoczesne metody prezentowania dziedzictwa regionalnego i podnosić umiejętności uczniów i uczennic związane z wykorzystaniem nowych technologii, znajdowaniem, selekcją i prezentacją informacji.

Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy uczniów i uczennice starszych klas szkół podstawowych (VI–VIII) z województwa śląskiego. Czekamy na zgłoszenia dwuosobowych drużyn i ich prezentacji poświęconych wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacje polegają na przygotowaniu prezentacji poświęconej wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska. Natomiast podczas finału ocenie podlega wiedza autorów i autorek 30 najwyżej ocenionych prezentacji – podczas zmagań finałowych czekają zawsze nowe konkurencje, gwarantujące jeszcze więcej emocji. Finał konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się 4 czerwca 2022 roku w Oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach – Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim w Tychach.

Trzeci raz patronat honorowy nad konkursem objął Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji, a patronem merytorycznym jest Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Wśród jurorów i jurorek znaleźli się: historyk Michał Dzióbek (przewodnik, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności) – przewodniczący jury, historyczka sztuki Aleksandra Gorzelik (nauczycielka, konsultantka w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach), etnolożka Klaudia Roksela (Gryfnie) i reportażystka Dorota Brauntsch (autorka książki „Domy bezdomne”).

Warto, bo nagroda główna, ufundowana przez patrona honorowego to wyjazd zwycięskiej drużyny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli! Na pozostałych finalistów i finalistki czekają również inne atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe. Nie tylko dlatego warto poznawać naszą Małą Ojczyznę i jej tajemnice, co sprawia wiele radości.

Dziękujemy drużynom oraz nauczycielom-opiekunom i nauczycielkom-opiekunkom za wszystkie prace. W VI edycji na konkurs wpłynęło 46 zgłoszeń drużyn z 32 szkół z 21 miejscowości: 92 uczniów i uczennic przygotowanych przez 33 nauczycieli i nauczycielki, z czego 11 nauczycieli i nauczycielek przygotowało więcej niż jedną drużynę! Uczniowie i nauczyciele zgłosili się z: Bojszów (2 drużyny z 1 szkoły), Bytomia (4 drużyny z 3 szkół), Chełma Śląskiego (1 drużyna z 1 szkoły), Czerwionki-Leszczyn (2 drużyny z 1 szkoły), Gliwic (2 drużyny z 1 szkoły), Gogołowej (2 drużyny z 1 szkoły), Jastrzębia-Zdroju (2 drużyny z 1 szkoły), Katowic (5 drużyn z 4 szkół), Kotulina (1 drużyna z 1 szkoły), Łazisk Górnych (1 drużyna z 1 szkoły), Orzesza (2 drużyny z 1 szkoły), Pszowa (1 drużyna z 1 szkoły), Rudy Śląskiej (3 drużyny z 2 szkół), Rudzińca (3 drużyny z 1 szkoły), Rybnika (4 drużyny z 3 szkół), Siemianowic Śląskich (1 drużyna z 1 szkoły), Tychów (5 drużyn z 4 szkół), Wieszcząt (2 drużyny z 1 szkoły), Wodzisławia Śląskiego (1 drużyna z 1 szkoły), Zabełkowa (1 drużyna z 1 szkoły) i Zabrza (1 drużyna z 1 szkoły).

 

Wyniki pierwszego etapu.
Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie i uczennice, którzy przygotowali poniższe prezentacje (lista prezentacji w kolejności od tych, które uzyskały najwyższą punktację):
1/ „Josef Limburg. Spiż i alabaster”: Konrad Mercik i Igor Mol (nauczycielka: Barbara Wawrzyczek) ze Szkoły Podstawowej nr 25 im. Juliusza Słowackiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rudzie Śląskiej / 29,5 pkt.
2/ „Gogołowskie puzzle, czyli o zamku w 700-letniej Gogołowej”: Agata Oślizlok i Małgorzata Wita (nauczycielka: Teresa Pająk) ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Gogołowej / 29,5 pkt.
3/ „Wiele Im zawdzięczamy”: Mateusz Koźbiał i Wojciech Nyga (nauczyciel: Tadeusz Mrzyk) ze Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach / 28,25 pkt.
4/ „Maria Wardas”: Adriana Glombitza i Julia Tymon (nauczycielka: Dagmara Skowron) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach / 28 pkt.
5/ „Kotulin, wioska moja miła”: Julia Szewczyk i Karolina Walczak (nauczycielka: Beata Grochla) ze Szkoły Podstawowej w Kotulinie / 27,75 pkt.
6/ „Franciszek Chrószcz – Śląski Drzymała”: Justyna Heisig i Agata Zydek (nauczycielka: Jadwiga Abrahamowicz) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Rybniku / 27,25 pkt.
7/ „Nina Górniak, cieszyńska Coco Chanel”: Maja Grzyb i Julia Król (nauczycielka: Dagmara Skowron) z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach / 27,25 pkt.
8/ „Mój znany nieznany bohater”: Patrycja Skórzańska i Ada Wróżek (nauczycielka: Izabela Szklanny) ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ludwika Jerzego Kerna w Jastrzębiu-Zdroju / 26,5 pkt.
9/ „Jan III Sobieski na Śląsku w drodze na Wiedeń”: Julia Bazylińska i Julia Opitek (nauczycielka: Joanna Nowak-Rusocka) z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu / 26,5 pkt.
10/ „Maria Goeppert-Mayer”: Justyna Czakaj i Milena Grochulska (nauczyciel: Łukasz Gądzik) ze Szkoły Podstawowej nr 32 im. Bohaterów Monte Cassino w Katowicach / 26,25 pkt.
11/ „Tychy w czasach PRL”: Marta Jarząbek i Oliwia Kowalska (nauczycielka: Katarzyna Curyło) ze Szkoły Podstawowej im. Narodów Zjednoczonej Europy nr 36 w Tychach / 26 pkt.
12/ „Truciciel z Rud – legenda czy prawda?”: Weronika Kolbert i Antonina Plewa (nauczycielka: Barbara Mertas-Mikołajec) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie / 26 pkt.
13/ „Historia drewnianego kościoła z Jedłownika”: Natalia i Paulina Wolskie (nauczycielka: Barbara Połednik) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Wodzisławiu Śląskim / 26 pkt.
14/ „Postać Kazimierza Kutza”: Zuzanna Dyrbusz i Martyna Urzędnik (nauczycielka: Monika Brząkalik) ze Szkoły Podstawowej nr 8 im Romana i Zdzisława Pietrasów w Czerwionce-Leszczynach / 25,75 pkt.
15/ „W trosce o dziedzictwo historyczne Kochłowic – od pasji do działań”: Karolina Basa i Viktoria Tendera (nauczyciel: Dariusz Kupski) ze Szkoły Podstawowej nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Katowicach / 25,75 pkt.
16/ „Georg Bruning – nadburmistrz Bytomia”: Agata Gała i Marcin Samborowski (nauczyciel: Paweł Matonia) ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego w Bytomiu / 25,5 pkt.
17/ „Adam Bielecki”: Sonia Nieć i Weronika Steć (nauczycielka: Bożena Grzyś) ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach / 25,5 pkt.
18/ „Emil Szramek”: Bartosz Janyga i Antoni Miłowski (nauczyciel: Franciszek Podleśny) ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku / 25,5 pkt.
19/ „Dobry Piast”: Nikolas Szatkowski i Błażej Wawoczny (nauczycielka: Joanna Pawlak-Tracz) z Zespołu Szkół nr 5 im. Józefa Rymera w Rybniku / 25,25 pkt.
20/ „Hotel Admiral Palast”: Vanessa Kudlek i Marcelina Ujma (nauczycielka: Agnieszka Kubiak) ze Szkoły Podstawowej nr 36 im. Juliana Tuwima w Zabrzu / 25,25 pkt.
21/ „Willa Fitznera”: Jakub Filipiak i Wiktor Staś (nauczycielka: Katarzyna Urbańczyk) ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Siemianowicach Śląskich / 25 pkt.
22/ „Radiostacja w Gliwicach”: Kinga Havemeister i Marlena Rapsiewicz (nauczycielka: Wioleta Gołąbek) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudzińcu / 24,75 pkt.
23/ „Józef Kożdoń”: Marek Kożdoń i Szymon Swadźba (nauczyciel: Sebastian Reinhold Handy-Fischer) ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Poległych na Pasternioku w Orzeszu / 24,5 pkt.
24/ „Czy duchy i duszki naprawdę tutaj żyły?”: Aleksandra Affek i Wiktoria Doktor (nauczycielka: Lucyna Wałach) ze Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach / 24,5 pkt.
25/ „Monika Serafin”: Sara Kijak i Magdalena Mikoś (nauczyciel: Damian Dobrosielski) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Katowicach / 24,5 pkt.
26/ „Bytomskie legendy – Świetlik”: Natalia Ecka i Arkadiusz Szyguła (nauczycielka: Ewa Sobczyk) ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu / 24,5 pkt.
27/ „Jan Henryk XV Hochberg von Pless”: Martyna Breitkopf i Patrycja Drobny (nauczyciel: Sebastian Reinhold Handy-Fischer) ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Poległych na Pasternioku w Orzeszu / 24,25 pkt.
28/ „Władysław II Wygnaniec”: Antonina Dylla i Natasza Kwaśniok (nauczyciel: Tomasz Nawrat) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jerzego Ziętka w Katowicach / 24,25 pkt.
29/ „Pacyfikacja strajku w kopalni <<Wujek>>”: Maksymilian Szendzielorz i Dominik Szymura (nauczycielka: Jadwiga Abrahamowicz) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Rybniku / 23,5 pkt.
30/ „<<Dobrzy ludzie zawsze żyją w naszej pamięci>> – wspomnienie o Henryku Sławiku”: Aleksandra Filipowska i Paulina Piksa (nauczycielka: Teresa Pająk) ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Gogołowej / 23 pkt.

pełna lista wyników pierwszego etapu

 

Wyniki konkursu:
I miejsce: Aleksandra Affek
i Wiktoria Doktor (nauczycielka: Lucyna Wałach) ze Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach / 20 pkt.
II miejsce ex aequo:
Bartosz Janyga
i Antoni Miłowski (nauczyciel: Franciszek Podleśny) ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku / 15 pkt.
Konrad Mercik
i Igor Mol (nauczycielka: Barbara Wawrzyczek) ze Szkoły Podstawowej nr 25 im. Juliusza Słowackiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rudzie Śląskiej / 15 pkt.
III miejsce: Aleksandra Filipowska
i Paulina Piksa (nauczycielka: Teresa Pająk) / ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Gogołowej / 12 pkt.
IV miejsce: Sonia Nieć
i Weronika Steć (nauczycielka: Bożena Grzyś) ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach / 11 pkt.
V miejsce: Mateusz Koźbiał
i Wojciech Nyga (nauczyciel: Tadeusz Mrzyk) ze Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach / 6 pkt.

 

termin przyjmowania zgłoszeń: do 8 kwietnia 2022 (dla zgłoszeń przesłanych do 1 kwietnia 2022 – możliwość konsultacji wątpliwości)
ogłoszenie wyników pierwszego etapu:
6 maja 2022
finał i wręczenie nagród: 4 czerwca 2022, godz. 11.00 w Tyskiej Galerii Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7

 

Regulamin

Oświadczenie

Materiały pomocnicze

Spis powtarzających się tematów

Instrukcja dla uczestników i uczestniczek

 

informacje:
w kwestiach merytorycznych:
Marcin Melon
(Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach)
e-mail: marcinmelon1979@gmail.com
w kwestiach organizacyjnych:
Anna Kura
(Muzeum Miejskie w Tychach, Dział Edukacji i Promocji)
tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: konkurs@muzeum.tychy.pl

 

organizatorzy:
Muzeum Miejskie w Tychach
Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach

patron honorowy:
Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji

patron merytoryczny:
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach

sponsor:
Fundacja Tauron

 

Fotorelację z wydarzenia przygotował Grzegorz Krzysztofik

 • 01muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 02muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 03muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 04muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 06muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 09muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 11muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 12muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 13muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 15muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 16muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 17muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 19muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 20muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 21muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 22muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 24muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 25muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 34muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 39muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 23muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 27muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 29muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 30muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 31muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 32muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 33muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 37muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 38muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 40muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 41muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 42muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 43muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 44muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 45muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 46muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 47muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 112muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 114muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 120muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 48muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 49muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 50muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 51muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 52muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 53muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 54muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 55muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 58muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 59muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 60muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 61muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 63muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 64muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 65muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 66muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 67muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 68muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 71muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 72muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 73muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 74muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 75muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 76muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 77muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 78muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 79muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 81muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 82muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 83muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 84muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 85muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 86muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 88muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 89muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 90muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 91muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 92muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 93muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 117muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 94muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 96muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 97muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 98muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 101muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 102muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 103muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 104muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 105muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 107muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 108muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 109muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

 • 123muzeum_miejskie_tychy_silesia_incognita_2022_final_4.06.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

Miejsce

Tyska Galeria Sportu
ul. Edukacji 7

Godziny otwarcia

zwiedzanie wystawy stałej (wstęp wolny):
wtorek–piątek: 10.00–16.00
oraz w trakcie trwania meczów na stadionie
niedziela, poniedziałek, święta: nieczynne

sprzedaż wydawnictw i gadżetów
(płatność gotówką i kartą)

W 2022 roku nieczynna w dniach: 1–3 stycznia, 6–10 stycznia i 6 maja.