warsztaty

O choinka!

świąteczne kameralne warsztaty manualne

18 XII 2021, godz. 16.00-18.00

W przedświąteczny czas, w przerwie między przygotowaniami, zapraszamy na niespieszne późne popołudnie spędzone na rozmowach i wspomnieniach oraz przygotowywaniu własnoręcznych ozdób rodem z dawnych lat.

Gdzieś w albumach lub komputerowych archiwach czają się niezwykłe fotograficzne pamiątki. Na nich ciche bohaterki, wystrojone w bombki pamiętające dziecięce lata i ozdoby własnej roboty. Choinki małe i duże, „barokowe” i oszczędne, migoczące światełkami, czasami pokryte watą imitującą śnieg. Być może w tej grudniowej aurze napotykacie stare zdjęcia dokumentujące świąteczne wspomnienia, a z pudełek z ozdobami zerkają Jacek i Agatka lub muchomorek?

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą archiwalnych fotografii z choinką w tle i ulubionych ozdób, nośników wspomnień.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Anna Kura
zapisy (liczba uczestników ograniczona): 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

• O choinka!

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia, 30 marca–1 kwietnia oraz 1–5 maja.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl