- Czego można dowiedzieć się z biografii „Lewandowski. Prawdziwy”?
- Informacje o Sebastianie Staszewskim
- Szczegóły (miejsce zbiórki, kto prowadzi, zapisy i wstęp)
- Regionalny patron medialny wydarzeń Muzeum Miejskiego w Tychach
- Regulaminy (zasady uczestnictwa)
Czego można dowiedzieć się z biografii „Lewandowski. Prawdziwy”?
Premiera tej biografii odbiła się głośnym echem w całym kraju, a zasięg dyskusji o niej przebił nawet… książkę Prezydenta Andrzeja Dudy. „Lewandowski. Prawdziwy” to jedyna książka na rynku, która w tak szczegółowy sposób pokazuje sylwetkę Roberta Lewandowskiego, legendy polskiej piłki nożnej. To opowieść o drodze na szczyt – od kołyski, przez boiska klubów młodzieżowych, po występy w barwach największych klubów świata: Borussii Dortmund, Bayernu Monachium i Barcelony. Dzięki rozmowom z ponad 250 osobami powstał niezwykle detaliczny portret kapitana polskiej kadry. Pokazuje on choćby kulisy afery premiowej podczas Mistrzostw Świata w Katarze, okoliczności głośnego odebrania Lewandowskiemu opaski kapitańskiej w kadrze i opisu wielkiej inżynierii, która towarzyszyła wielkim transferom Polaka. Warto dodać, że o niektórych szczegółach dotyczących swoich przodków, czy detali umów pomiędzy klubami Robert Lewandowski dowiedział się… właśnie od Sebastiana Staszewskiego!
Autor książki rozmawiał, w trakcie jej pisania, z największymi postaciami futbolu, takimi jak Joachim Löw, Joan Laporta, Gavi, Wojciech Szczęsny czy Thomas Müller. Spotkanie to okazja do porozmawiania nie tylko o Robercie Lewandowskim (i jego głośnym transferze do USA), ale ogólnie o piłce – między innymi o minionych Mistrzostwach Świata w Ameryce Północnej, podczas których Sebastian Staszewski pracował jako ekspert Telewizji Polskiej.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę z autografem autora.
Informacje o Sebastianie Staszewskim
Sebastian Staszewski – dziennikarz sportowy, publicysta, scenarzysta specjalizujący się w piłce nożnej. Od lat współpracuje z największymi redakcjami sportowymi w Polsce. Był redaktorem naczelnym TVP Sport, a także pracował w Interii, Sport.pl czy Polsacie Sport, obecnie publikuje na łamach Przeglądu Sportowego. Autor scenariuszy do filmów: „Druga Połowa” i „Wygrać marzenia”, a także bestsellerowych książek: „Tajemnice Kadry” i „Peszkografia”.
Szczegóły (miejsce zbiórki, kto prowadzi, zapisy i wstęp)
miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7, Tychy
prowadzi: Kamil Hajduk
zapisy: 515 717 430 (także SMS-em), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny
Regionalny patron medialny wydarzeń Muzeum Miejskiego w Tychach
fot. materiały autora
Regulaminy (zasady uczestnictwa)
Prosimy zapoznać się z regulaminami:
Regulamin zwiedzania Muzeum Miejskiego w Tychach
Regulamin korzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach
