Projekt „Lacus”

Dbam o Jezioro – akcja segregacja!

akcja społeczna

18 IX 2021, godz. 11.00-13.00

Kolejna odsłona projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych ekscytacji sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

Czy wiesz, że w trzeci weekend września odbywa się międzynarodowa kampania sprzątania świata (ang. Clean Up the World)? To już wiesz i możesz razem z nami pomóc Matce Naturze! Weź ze sobą koleżankę, siostrę, brata i przyjdź nad Jezioro Paprocańskie! Razem wysprzątamy teren wokół Jeziora i posegregujemy odpady. Niech ta niecodzienna akcja będzie okazją do dobrej zabawy i spędzenia wolnego czasu.

„Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo–edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

 

prowadzi: Paulina Niemczyk – malarka. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w 2017 roku. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, tworzeniem obiektów i instalacji, organizacją wystaw i projektów. Brała udział w ok. 50 wystawach i pokazach zbiorowych, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Obecnie jej obrazy można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Tichauer Art Gallery w Tychach. W maju 2021 roku podjęła współpracę z Muzeum Miejskim w Tychach, rozpoczynając serię działań nad autorskim projektem „Lacus”.

 

miejsce zbiórki: Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim
zapisy (liczba uczestników ograniczona): Paulina Niemczyk, tel. 606 711 588, e–mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

 

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w akcji, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

Regulamin zwiedzania Muzeum Miejskiego w Tychach

Regulamin korzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach

  • Dbam o Jezioro – akcja segregacja!