Wydarzenie

Główny Szlak Beskidzki i inne ekstremalne wyczyny

spotkanie z ultrabiegaczem i społecznikiem Andrzejem Kowalczykiem

27 X 2022, godz. 18.00-20.00

Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z tyskim sportowcem, propagatorem zdrowego i aktywnego życia.

Spotkanie to okazja, aby posłuchać relacji Andrzeja Kowalczyka z jego beskidzkiej eskapady oraz opowieści o innych sportowych i pozasportowych pasjach. Dodatkową atrakcją będzie pokaz zdjęć z ekstremalnych startów Andrzeja Kowalczyka.

Sam Andrzej Kowalczyk o sobie pisze tak: „Do 2015 roku, moje życie obracało się wokół schematu pogubionego człowieka: alkohol, narkotyki, imprezy, wiecznie połamane zasady. To trwało blisko dekadę. Często przywołuję swoją historię, by zainspirować do zmian, wykrzesać w ludziach wiarę, motywację, potencjał i obudzić ambicje. Dziś stare demony, to moja siła i świadectwo. Nie pochodziłem ze złego domu, po prostu, pogubiłem się. W pewnym momencie odezwał się we mnie mężczyzna. Od wielu stabilnych już lat, jestem odpowiedzialną głową rodziny – mężem i tatą dwójki urwisów. Piąty rok towarzyszy mi tytuł >>abstynenta<< i człowieka bez innych, zgubnych i destrukcyjnych nałogów. Nadal jednak każdy kolejny dzień taktuję jako szansę, by stawać się jeszcze lepszym na każdej płaszczyźnie.” (sportowaperspektywa.pl)

Andrzej Kowalczyk specjalizuje się w pływaniu lodowym i biegach górskich. Jest trzykrotnym wicemistrzem świata i trzykrotnym medalistą mistrzostw Polski w pływaniu lodowym. Wśród jego biegowych dokonań zwracają uwagę m.in. zdobycie tzw. Korony Maratonów Polskich, ultramaratony w górach, bieg na 100 km i liczne starty na górskich dystansach od 40 do 70 km. W październiku br. Andrzej Kowalczyk zamierza wraz z Krzysztofem Kościelnikiem przebiec Główny Szlak Beskidzki o długości 500 km. Projekt obejmuje także licytację nagród i pamiątek sportowych, z której dochód zostanie przekazany instytucjom zajmującym się walką z depresją. W 2022 roku Andrzej Kowalczyk otrzymał wyróżnienie Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu.

 

miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7
gość: Andrzej Kowalczyk
prowadzi: Piotr Zawadzki
zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
wstęp wolny

 

fot. Andrzej Kowalczyk, fotografia z archiwum prywatnego

 

Prosimy zapoznać się z regulaminami:

Regulamin zwiedzania Muzeum Miejskiego w Tychach

Regulamin korzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach

  • Główny Szlak Beskidzki i inne ekstremalne wyczyny

Miejsce

Tyska Galeria Sportu
ul. Edukacji 7

Godziny otwarcia

zwiedzanie wystawy stałej (wstęp wolny):
wtorek–piątek: 10.00–16.00
oraz w trakcie trwania meczów na stadionie
niedziela, poniedziałek, święta: nieczynne

sprzedaż wydawnictw i gadżetów
(płatność gotówką i kartą)

W 2022 roku nieczynna w dniach: 1–3 stycznia, 6–10 stycznia i 6 maja.