Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe

premiera książki

24 X 2019, godz. 18.00-20.00

Książka autorstwa Piotra Zawadzkiego, wydana z okazji 50–lecia ligowego hokeja w Tychach, przedstawia rozwój tej dyscypliny sportu w mieście, który doprowadził do pierwszego mistrzostwa Polski w 2005 roku.

Opisane w niej historie dowodzą, że hokej – rozumiany zarówno jako drużyna, jak i przyciągająca widzów arena sportowa – okazał się bardzo ważnym spoiwem budowania lokalnej tożsamości.

Autor przedstawia sylwetki ikon tyskiego hokeja: Mariusza Czerkawskiego, Henryka Grutha, Krzysztofa Oliwy, Adama Worwy, Arkadiusza Sobeckiego czy Mirosława Copiji, ale też mniej znane, często dramatyczne, wydarzenia wokół drużyny ze Stadionu Zimowego. Dodatkową wartością publikacji są unikalne fotografie oraz szczegółowe kalendarium hokejowych wydarzeń.

W spotkaniu udział wezmą gwiazdy tyskiego hokeja – wybitni hokeiści, dawni zawodnicy Górnika Murcki, GKS-u Tychy, Tysovii i TTS Tychy – dzięki którym powróci klimat dawnych lat.

Podczas premiery będzie można nabyć książkę w specjalnej cenie.

Piotr Zawadzki – tyszanin, wieloletni dziennikarz sportowy („Trybuna Robotnicza”, „Trybuna Śląska”, „Gazeta Wyborcza”), kierownik Tyskiej Galerii Sportu – oddziału Muzeum Miejskiego w Tychach, autor książki „GKS (wice) mistrzem jest!” oraz wystaw o historii sportu w Tychach.

więcej o wystawie czasowej „Historia Mistrzów. 50 lat ligowego hokeja w Tychach (1969–2019)”

więcej o książce Piotra Zawadzkiego „Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe”

miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7, Tychy

współwydawcy:
Miasto Tychy
Tyski Sport
Król Meble
Kompania Piwowarska
Drukarnia Raster

• Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe

Tyska Galeria Sportu
ul. Edukacji 7

zwiedzanie wystawy stałej (wstęp wolny):
wtorek–piątek: 10.00–16.00
oraz w trakcie trwania meczów na stadionie

(płatność gotówką i kartą)

W 2023 roku nieczynna w dniach: 1–2 stycznia, 6–7 i 9–10 kwietnia, 30 kwietnia–3 maja, 8 czerwca, 15 sierpnia, 1 listopada oraz 23–31 grudnia.

W 2024 roku nieczynna w dniach: 1–2 i 6 stycznia.