Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe

premiera książki

24 X 2019, godz. 18.00-20.00

Książka autorstwa Piotra Zawadzkiego, wydana z okazji 50–lecia ligowego hokeja w Tychach, przedstawia rozwój tej dyscypliny sportu w mieście, który doprowadził do pierwszego mistrzostwa Polski w 2005 roku.

Opisane w niej historie dowodzą, że hokej – rozumiany zarówno jako drużyna, jak i przyciągająca widzów arena sportowa – okazał się bardzo ważnym spoiwem budowania lokalnej tożsamości.

Autor przedstawia sylwetki ikon tyskiego hokeja: Mariusza Czerkawskiego, Henryka Grutha, Krzysztofa Oliwy, Adama Worwy, Arkadiusza Sobeckiego czy Mirosława Copiji, ale też mniej znane, często dramatyczne, wydarzenia wokół drużyny ze Stadionu Zimowego. Dodatkową wartością publikacji są unikalne fotografie oraz szczegółowe kalendarium hokejowych wydarzeń.

W spotkaniu udział wezmą gwiazdy tyskiego hokeja – wybitni hokeiści, dawni zawodnicy Górnika Murcki, GKS-u Tychy, Tysovii i TTS Tychy – dzięki którym powróci klimat dawnych lat.

Podczas premiery będzie można nabyć książkę w specjalnej cenie.

Piotr Zawadzki – tyszanin, wieloletni dziennikarz sportowy („Trybuna Robotnicza”, „Trybuna Śląska”, „Gazeta Wyborcza”), kierownik Tyskiej Galerii Sportu – oddziału Muzeum Miejskiego w Tychach, autor książki „GKS (wice) mistrzem jest!” oraz wystaw o historii sportu w Tychach.

więcej o wystawie czasowej „Historia Mistrzów. 50 lat ligowego hokeja w Tychach (1969–2019)”

więcej o książce Piotra Zawadzkiego „Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe”

miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7, Tychy
wstęp wolny

współwydawcy:
Miasto Tychy
Tyski Sport
Król Meble
Kompania Piwowarska
Drukarnia Raster

• Jeszcze tylko jeden gol! Tyskie historie hokejowe

Tyska Galeria Sportu
ul. Edukacji 7

Godziny otwarcia

Zwiedzanie przestrzeni ekspozycyjnych Tyskiej Galerii Sportu oraz prowadzenie działań edukacyjnych odbywa się z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Jest możliwe indywidualne zwiedzanie wystawy stałej oraz w grupach liczących nie więcej niż 10 osób. Wznawiamy stacjonarną/bezpośrednią sprzedaż wydawnictw i gadżetów (zachęcamy do płatności kartą).

wtorek–piątek: 10.00–16.00
(tylko po wcześniejszym umówieniu się:
Kamil Hajduk, tel. 515 717 430, e–mail: k.hajduk@tgs.tychy.pl)
niedziela, poniedziałek: nieczynne
(płatność gotówką i kartą)
W 2020 roku nieczynna w dniach: 1–6 stycznia, od 12 marca do 29 czerwca oraz 15 sierpnia i 11 listopada.