Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy–archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedla K, L i M i odnaleźć dawne kadry.
Spacer fotograficzny to też okazja do rozmowy o historii Tychów, ich architekturze, założeniach urbanistycznych, zmianach i ich konsekwencjach oraz o tym, jaką wagę ma fotografowanie przestrzeni. Działanie pokazuje także, że każdy mieszkaniec może być dokumentalistą, a jego prywatne zbiory mają wartość i mogą wpłynąć na postrzeganie dziejów miasta. Każdy może stworzyć kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989. Mini wystawa, będąca efektem spaceru, stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji.
Uczestników i uczestniczki prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego.
To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.
miejsce zbiórki: ul. R. Dmowskiego 27 (przed wejściem do oddziału Banku Polskiego PKO), Tychy
prowadzi: Anna Kura
zapisy (liczba uczestników ograniczona): Anna Kura, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny
Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze i warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.
Regulamin zwiedzania Muzeum Miejskiego w Tychach
Regulamin korzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach