ABC – Architektura Bliżej Ciebie

Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle A wczoraj i dziś

kameralne warsztaty fotograficzne i spacer

1 VIII 2020, godz. 11.00-15.00

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno–białej fotografii. Propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl).

Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle A, nieopodal Muzeum i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989.

Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi.

 

miejsce zbiórki: ul. gen. Wł. Andersa (pod rzeźbą przodownicy pracy/murarki), Tychy
wstęp wolny
prowadzi: Anna Kura
zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20–22, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona do 10 osób

 

 

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze i warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

Regulamin zwiedzania Muzeum Miejskiego w Tychach

Regulamin korzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach

  • Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle A wczoraj i dziś

Miejsce

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

Godziny otwarcia

Zwiedzanie przestrzeni ekspozycyjnych Muzeum Miejskiego w Tychach oraz prowadzenie działań edukacyjnych odbywa się z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Jest możliwe indywidualne zwiedzanie wystawy czasowej oraz w grupach liczących nie więcej niż 6 osób. Wznawiamy stacjonarną/bezpośrednią sprzedaż wydawnictw i gadżetów (zachęcamy do płatności kartą).

zwiedzanie wystaw (wstęp wolny):
wtorek, środa: 9.00–15.00
czwartek, piątek, sobota: 10.00–19.00
niedziela, poniedziałek: nieczynne
W 2020 roku nieczynne w dniach: 1 i 5–6 stycznia, od 12 marca do 7 lipca oraz 15 sierpnia i 11 listopada.

sprzedaż wydawnictw i gadżetów
(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–piątek: 8.00–16.00
oraz w trakcie wydarzeń odbywających się w siedzibie Muzeum
W 2020 roku brak możliwości zakupu w dniach 1 i 6 stycznia, od 12 marca do 18 czerwca oraz 15 sierpnia i 11 listopada.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl