Wydarzenie

Legenda Kazimierza Górskiego online

spotkanie online z Mirosławem Wlekłym, reporterem i autorem książek

6 V 2021, godz. 18.00-20.00

Pretekstem do spotkania jest książka „Górski. Wygramy my albo oni”, wydana w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Znak.

Niedawno ukazała się najnowsza książka cenionego reportera Mirosława Wlekłego „Górski. Wygramy my albo oni”. To pierwsza pełna biografia legendarnego trenera, który doprowadził reprezentację Polski do trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w 1974 roku i złotego medalu olimpijskiego w 1972 roku.

Jak wyglądała jego droga z przedwojennego Lwowa na największe stadiony świata? Jakie były tajemnice jego sukcesu? Dlaczego pomimo, jak sądzą niektórzy, nonszalanckiego stosunku do panujących reguł sięgał po najwyższe trofea? Co sądzą o nim byli zawodnicy? Mirosław Wlekły podąża śladem trenera tysiąclecia. Dzięki setkom rozmów z ludźmi, którzy byli blisko Kazimierza Górskiego, tworzy pełny obraz swojego bohatera. To nie tylko biografia trenera, ale też fascynująca opowieść o złotej erze polskiej piłki.

Mirosław Wlekły jest także autorem innych świetnie przyjętych książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O Kościele nie z tej Ziemi” oraz „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo”. Jest laureatem Nagrody Magellana. Był nominowany do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz czterokrotnie do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

 

prowadzi: Piotr Zawadzki
spotkanie online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) i Tyskiej Galerii Sportu (@TyskaGaleriaSportu)
dostęp bezpłatny

  • Legenda Kazimierza Górskiego online