warsztaty

Noc Muzeów 2022: Moje miasto gra w zielone

warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”

14 V 2022, godz. 18.00-22.00

Warsztatowa propozycja tegorocznej tyskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów dla wszystkich, niezależnie od wieku, oparta na archiwalnych fotografiach Zygmunta Kubskiego.

Fotografia to cenne narzędzie w dokumentowaniu wszystkich aspektów powstawania i życia miasta. Podczas warsztatów bazujących na archiwalnych zdjęciach Zygmunta Kubskiego, zajmiemy się tematem zieleni miejskiej. Przyjrzymy się zielonym śladom przeszłości, zielonym schronieniom ukrytym wśród placów budowy, powstających budynków i rozpiętych nad ziemią żurawi, ale też ziejącej wśród surowej budowy pustce. Porozmawiamy o rolach, jakie fotografia przyjmowała w czasach PRL-u. Zastanowimy się, co te dawne fotografie mówią nam dziś. Poruszymy temat zielonych osad, które miasto zastało na swojej drodze, a które często wiązały się bezpośrednio z ludzkimi losami. Za pomocą różnych technik postaramy się tę tętniącą życiem zieleń wyłonić z monochromatycznych zdjęć. A tam, gdzie jej nie ma, będziemy ją stwarzać i wchodzić w dialog z tym, co w kadrze.

więcej o wystawie czasowej „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”

miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Anna Kura
zapisy: 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl

fot. Ulica Paprocańska, fot. Zygmunt Kubski, ok, 1962, ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach, w opracowaniu (kolaż) Anny Kury

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Grzegorz Krzysztofik

• 02muzeum_miejskie_tychy_noc_muzeow_moje_miasto_gra_w_zielone_14.05.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

• 03muzeum_miejskie_tychy_noc_muzeow_moje_miasto_gra_w_zielone_14.05.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

• 05muzeum_miejskie_tychy_noc_muzeow_moje_miasto_gra_w_zielone_14.05.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

• 08muzeum_miejskie_tychy_noc_muzeow_moje_miasto_gra_w_zielone_14.05.2022_fot_grzegorz_krzysztofik

Stary Magistrat
pl. Wolności 1

zwiedzanie wystawy czasowej (wstęp wolny):
wtorek–środa: 9.00–15.00
czwartek–sobota: 10.00–19.00

(płatność gotówką i kartą):
poniedziałek–środa: 8.00–16.00
czwartek–piątek: 8.00–19.00
sobota: 10.30–18.30
niedziela, święta: nieczynne

W 2024 roku nieczynne w dniach: 1–2 i 6 stycznia oraz 30 marca–1 kwietnia.

więcej informacji o sprzedaży online wydawnictw i gadżetów:
zamowienia@muzeum.tychy.pl