Sąsiedzi / Сусіди

Noc Muzeów 2022: Poznajmy się na sportowo

zwiedzanie dla najmłodszych w języku ukraińskim

14 V 2022, godz. 16.00-17.00

Tegoroczną tyską odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów rozpoczynamy sportową rozgrzewką i zwiedzaniem Stadionu Miejskiego oraz wystawy stałej Tyskiej Galerii Sportu przygotowane z myślą o przebywających w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieciach z Ukrainy.

Już kolejny raz zapraszamy przebywające w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieci z Ukrainy do Tyskiej Galerii Sportu, która znajduje się na pięknym Stadionie Miejskim. Podczas spotkania opowiemy z pomocą tłumaczki o sporcie w Polsce oraz w Tychach i sławnych sportowcach, którzy pochodzą z naszego miasta. Chętnie posłuchamy o Waszych sportowych zainteresowaniach, ulubionych drużynach oraz zawodniczkach i zawodnikach. Ciekawi nas, jakie sporty trenujecie, jakie lubicie oglądać. Podpowiemy, gdzie w Tychach znajdziecie miejsca do uprawiania sportu, do spacerów i sportowych zabaw.

Wspólnie obejrzymy wystawę stałą Tyskiej Galerii Sportu i zwiedzimy stadion – jeden z najładniejszych obiektów piłkarskich w Polsce. Czeka też seans filmowy, a także zajęcia plastyczne.

Polskę i Ukrainę łączy również sport. 10 lat temu oba kraje wspólnie i z sukcesem zorganizowały mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Piłkarzem Dynama Kijów jest reprezentant Polski Tomasz Kędziora. W polskich klubach gra wielu sportowców z Ukrainy. Tak jest również w Tychach. Hokeista Andrij Michnow z Kijowa w 2019 roku został z GKS–em Tychy mistrzem Polski, a w 2018 roku zdobył Superpuchar Polski. Piłkarz Stepan Hirśkyj z Lwowa w 2016 roku strzelił dla GKS–u Tychy zwycięskiego gola w meczu ze Stalą Mielec, który dał naszej drużynie awans do I ligi.

Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu.

miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7
prowadzą: Kamil Hajduk, Piotr Zawadzki
tłumaczy: Sofiia Moseichuk
współpraca: Tyski Sport S. A.
zapisy: + 48 515 717 430 (także SMSem, podając datę i liczbę osób, np.: 14.05/2), k.hajduk@tgs.tychy.pl

fot. Włodzimierz Chrzanowski

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w wydarzeniu, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami.

• Noc Muzeów 2022: Poznajmy się na sportowo

Tyska Galeria Sportu
ul. Edukacji 7

zwiedzanie wystawy stałej (wstęp wolny):
wtorek–piątek: 10.00–16.00
oraz w trakcie trwania meczów na stadionie

(płatność gotówką i kartą)

W 2023 roku nieczynna w dniach: 1–2 stycznia, 6–7 i 9–10 kwietnia, 30 kwietnia–3 maja, 8 czerwca, 15 sierpnia, 1 listopada oraz 23–31 grudnia.

W 2024 roku nieczynna w dniach: 1–2 i 6 stycznia.